Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací
Avatar
Jan Bartík
Člen
Avatar
Jan Bartík:5. dubna 15:34

Zdarec scháním knížku "informatika" která je jiná než všechny ostatní kde je jedna kapitola o procesorech a zbytek jsou formáty pro obrázky ,jak dělat s prohlížečem nebo jak psát ve wordu. Poraďte nějakou ve které je spíš to jak pracuje procesor a jak se z programu napsaném v C stane strojový kód nebo co se děje po zapnutí např. v Linux atd. Může být i v Angličtině když bude dost dobrá :) ....předem díky ;)

Odpovědět 5. dubna 15:34
Janko
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Bartík
Martin Dráb:5. dubna 23:16

překladače

Můžeš zkusit mrknout třeba na knížku zmíněnou tady.
http://www.ksi.mff.cuni.cz/…l/index.html#…
Nečetl jsem ji, ale počítám, že to bude dost masakr. Záleží, jak moc se o tom chceš dozvědět a do jaké šířky. Překladače zrovna využívají zajímavých, ale dost složitých, teoretických poznatků.

nebo co se děje po zapnutí např. v Linux

Pokud by ti místo Linuxu nevadilo slovo Windows, tak třeba v knížce Windows Internals kapitola věnovaná startu a vypnutí systému je. Počítám, že nějaké starší vydání (třeba čtvrté) seženeš i tzv. neoficiální cestou. Je tam toho tedy mnohem mnohem mnohem víc.

Nahoru Odpovědět  +2 5. dubna 23:16
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Jan Bartík
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Jan Bartík:7. dubna 13:10

Děkuju určitě na to mrknu :)

Nahoru Odpovědět 7. dubna 13:10
Janko
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.