Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Diskuze: Informační systém pro pdnikatele

Aktivity (2)
Avatar
polu3
Člen
Avatar
polu3:9.6.2014 10:44

Ahoj,
tenhle dotaz se netýká programování, ale snad to nebude vadit.
Hledám nějaký šikovný informační systém pro správu pohledávek, fakturaci, statistiku atd. Poslední dobu nejsem moc v kanceláři a potřebuji mít dohled nad stavem zakázek, přerozdělovat úkoly, atd. Takže data potřebuji mít v cloudu a mít k nim neustálý přístup.

Šlo by to částečně vyřešit přes google documents, ale raději bych měl něco specifičtějšího.

Díky

 
Odpovědět
9.6.2014 10:44
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Milan Křepelka:9.6.2014 11:14

Otázka dobrá, ale špatný místo. Ty nepotřebuješ programátora ale konzultanta. Šikovný konzultant z tebe vytáhne to co potřebuješ ty a pak ti vnutí to to potřebuje on ;-).

Těhletěch systému jsou opravdu tuny a doporučovat ti něco bez znalostí konkrétních požadavků je bezpředmětné.

Pohledej na google na téma webový nebo cloudový informační systém. Bývá zvykem, že máš nějaký období zdarma, takže jestli ti to bude vyhovovat už musíš okusit sám.

Začít můžeš třeba tady

http://www.evidioapp.cz/…acni-system/#…

 
Nahoru Odpovědět
9.6.2014 11:14
Avatar
michalmetny
Člen
Avatar
michalmetny:10.6.2014 11:36

Souhlasím s Cicobasket, že by to chtělo ty požadavky trochu více zkonkretizovat. Já mám osobní zkušenost se systémem IZIO, který uvedené požadavky splňuje. V základní verzi je zdarma.
Ale jestli se bude líbit Vám, to nevím :)

 
Nahoru Odpovědět
10.6.2014 11:36
Avatar
Odpovídá na polu3
Oldřich Stiller:15.8.2019 12:02

Doporučuji si nejdříve srovnat požadavky. Některé systémy jsou orientované spíše na účetnictví, na některých je pak patrná počáteční orientace například na evidenci skladových zásob. Na systémech je pak patrné i to, zda byly vyvíjeny spíše pro velké firmy o počtu zaměstnanců >250, nebo pro menší firmy o počti lidí <20. Důležitým parametrem je také přístupnost - na některé desktopové softwary můžete přistupovat např. jen v sídle firmy, což může rozcestovalé podnikatele výrazně limitovat.

Dále je otázkou, jestli po systému budete chtít také personální úpravy přímo pro Vás, výstupy jako podklad pro účetnictví, finanční analýzy Vašeho podnikání zpětně a ve výhledu, celkově analýzu cashflow, přehled termínů zakázek apod. To jsou jen základní parametry, nad kterými je možné se při výběru zamyslet.

Systémy zdarma často nabízí pouze řešení problému, kdy jsou firemní data uložená v různých databázích nebo tabulkách a sesumírují data na jedno místo, na které zpravidla mohou přistupovat všichni zaměstnanci firmy. To je určitě přínosné, ale vedení firmy často potřebuje nějaké rychlé výstupy a analýzy stavu firmy, aby mohlo provádět rychlé a hlavně správné rozhodovací procesy. K tomu je nutné firemní data dokázat analyzovat, a to za Vás udělají právě lepší podnikové informační systémy, kde už něco zaplatíte. Cena je pak samostatná kapitola, ale jestliže například přípravou podkladů pro účetní, analýzou výdělečnosti zakázek nebo rozborem vytíženosti zaměstnanců musíte strávit cca 10 hodin měsíčně, vyplatí se Vám i systémy s cenou v řádu tisíců měsíčně, ale tolik samozřejmě nestojí.

Pár dalších funkcí nebo vět o informačních systémech včetně ceny a ukázky najdete na www.itsystemy.cz; případně budu rád, pokud Vám k problematice budu moc říci něco i osobně :) + přidávám drobnou ukázku toho, co se dá z běžně evidovaných dat například vytáhnout.

 
Nahoru Odpovědět
15.8.2019 12:02
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Oldřich Stiller
Michal Haňáček:15.8.2019 12:28

Nejdřív jsem se chtěl zeptat co tě vede k oživování pět let staré mrtvoly, ale už jsem si odpověděl :-( ...

Nahoru Odpovědět
15.8.2019 12:28
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Michal Novák:5.9.2019 8:22

Zvážil bych jestli se vůbec vyplatí nechávat si tvořit informační systém na míru nebo využít krabicové řešení. Hledal bych k tomu informace na netu, např. https://starkmedia.cz/…-rozhodovani

Případně bych se podíval na weby jako https://www.abra.eu/, https://money.cz/ebook-erp/?…

 
Nahoru Odpovědět
5.9.2019 8:22
Avatar
Tereza Smetanová:10. ledna 9:48

Zdravím, využiju tohle vlákno. Máte tu někdo zkušenost o nějakém systému pro podnikání? Konkrétně CRM systém? Mám malý e-shop a docela mě to zaujalo. Konkrétně tento https://recenzezdarma.cz/…ystemcrm-cz/ Myslíte, že má něco takového smysl, i když mám malý objem objednávek? Na jednu stranu si říkám, že tyhle věci si zvládnu zatím hlídat sama, ale do budoucna je asi lepší v tom mát pořádek co?

 
Nahoru Odpovědět
10. ledna 9:48
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.