Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
David Tomeček:20.10.2020 13:00

Ahoj, jsem programátor samouk a už delší dobu si prohrávám s myšlenkou, že je na čase se naučit práci s databázemi, servrami zkrátka postupně se stát backend developerem. Proto bych na Vás, již zkušené programátory, měl dotaz, jaký programovací jazyk je pro tento účel nejvýhodnější. Nejdříve jsem tušil, že to bude java, tak jsem se ji začal učit, ale po menším průzkumu jsem zjistil, že dost oblíbený začíná byt i v tomto kontextu Python. Proto se na Vás obracím, jelikož chci svůj učící čas strávit co nejefektivněji. Děkuji moc za jakoukoliv reakci.

 
Odpovědět
20.10.2020 13:00
Avatar
Martin Nebeský:20.10.2020 14:58

Ahoj, zkus .NET. Začínal jsem s Javou, ale v nový práci mě přeučili na C# a přijde mi daleko lepší.

 
Nahoru Odpovědět
20.10.2020 14:58
Avatar
Tomáš Maňhal:20.10.2020 15:20

Za mě C#. .NET je hodně rozšířený, celkově se dobře učí a bude se ti líbit i práce s ním. Pokud tedy backendem myslíš weby :-) Python se používá spíš na automatizaci, výzkum, výpočty. Java je zase hodně rozšířená v tý korporátní sféře, jsou v ní robustní systémy. C# je podle mě dokonalejší brácha Javy. A navíc ti otevře dveře i do dalších odvětví (herní v Unity, mobilní Xamarin pro multiplatformu a další).

 
Nahoru Odpovědět
20.10.2020 15:20
Avatar
David Tomeček:20.10.2020 20:39

No. .NET jsem se celkem (hlavně přes VB) naučil. Tak právě uvažuji jakým směrem rozšiřovat své znalosti. O ASP.NET jsem slyšel, že není moc oblíbený, tak bych se spíše poohlížel po jiných. Každopádně jak v tomto vlákně vidím, tak ten .NET asi nebude úplně k ničemu, tudíž u něj asi zůstanu. Děkuji moc :)

 
Nahoru Odpovědět
20.10.2020 20:39
Avatar
Robert Michalovič:21.10.2020 7:21

Tak co se zrovna týče standardní práce s databázemi si myslím, že Java a C# jsou na to zhruba stejně, ale osobně bych dal přednost Javě protože to právě tento jazyk byl pro tyto věci vyvinut. Co se týče C# tak jako mladší klon vyrostl ve slušnou konkurenci. Co se týče serverových technologií je Jakarta EE nebo starší verze JavaEE pořád na míle nad(před) C#(např. velké množství aplikačních serverů, velké množství různorodých technologií - viz všechny JEP,atd.. . Nevýhodou EE řešením na Javě je nedostatečné množství kvalitních účebních materiálů, česky řečeno "hůře se to učí".

Osobně se domnívám, že není žádný nejlepší jazyk pro back-end, je to o firmě, projektu a řešení. Většinou takové to komplikované know-how jádro backendu řešící nějakou kvalitní technické řešení, stejně čistokrevní programátoři nedělají, protože danou specializaci neumí a nerozumí tomu .Většinou to dělají matematici, inženýři z techniky, vědecké síly, atd..

 
Nahoru Odpovědět
21.10.2020 7:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.