IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
David Kosek
Člen
Avatar
David Kosek:30.11.2018 19:45

Zdravím zkušené programátory.
Může mi někdo říct, jak by se dalo naprogramovat něco do POHODY? Teď sme chtěli takový jednoduchý data poslat z pohody, co bych naprogramoval i já za chvíli a to jsem neuvěřitelně pomalej a firma by za to chtěla 15000Kč a roční polatky. Na netu o tom nemůžu najít ani slovo.

Díky za rady.

 
Odpovědět
30.11.2018 19:45
Avatar
Martin Petrovaj
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Kosek
Martin Petrovaj:30.11.2018 19:53

Ahoj, s Pohodou som zatiaľ nikdy nerobil, ale len tak narýchlo som našiel nejaké informácie o tom, ako z nej robiť export a import dát. Tie by si potom vedel spracovať nejakým svojim programom tak, ako chceš. Neviem, či ti to pomôže, keďže si nepopísal svoj problém / zámer podrobnejšie, ale skús sa na to pozrieť:

https://www.stormware.sk/…komunikacia/

Nahoru Odpovědět
30.11.2018 19:53
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Avatar
David Kosek
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Petrovaj
David Kosek:30.11.2018 20:23

Jde o to například projít zboží z objednávky, něco z toho vyčíst a poslat to zavoláním URL s těmi informacemi do internetového obchodu.

Taky už tam je doprogramovaný od firmy něco ohledně doprav a z toho vybrat co je vybraný za dopravu a poslat to přes URL do internetového obchodu. Jde o to, pokuď se něco změní, tak jenom v POHODĚ (doprava, pobočka dopravy, platba, cena) aby se to srovnalo na eshopu.

Ale celkově jde o to jak udělat cokoliv v POHODĚ (automatizaci).

 
Nahoru Odpovědět
30.11.2018 20:23
Avatar
Richard
Inzerent nabídek práce
Avatar
Richard:30.11.2018 22:23

Komunikace mezi pohodou a externí aplikací je pomocí XML. Záleží o co jde, ale celé programování může klidně zabrat i několik MD (mandays) podle toho jakou funkcionalitu potřebujete, jde o

 1. nastavení správných XML pro export/import na straně pohody
 2. stahování a upload xmlek na server kde běží pohoda
 3. zpracování/ge­nerování xmlek na straně webové aplikace (asi eshop)

To asi těžko nějaký programátor udělá za hodinku. Takže klidně 10-15000 Kč za to lze požadovat.

Pokud mi pošlete podrobnou specifikaci co to má dělat a jak to máte teď, tak zle zpracovat odhad pracnosti a podle toho pak kolik to bude stát.

Také je dobré si uvědomit, že to asi chcete mít udělané pořádně , aby to fungovalo jak má, případně aby úpravy/opravy řešil někdo kdo je dostupný když potřebujete a nedělá "mrtvého brouka". Vždyť jde koneckonců o Váš eshop, který Vám generuje peníze. Takže je třeba uvažovat i o tom, že je dobré do kvalitních služeb nějaké peníze investovat, neboť to Vám umožní generovat více peněz ve vašem eshopu, službách atd.

Pro dotazy jsem Vám k dispozici.

Richard Koza
www.umimeweby.cz

Nahoru Odpovědět
30.11.2018 22:23
Udělej to teď - možná nebudeš mít už čas to udělat později
Avatar
CoffeeMAN
Člen
Avatar
CoffeeMAN:30.11.2018 23:56

Jak zde bylo řečeno, komunikace probíhá v podobě XML, viz odkaz, kde nalezneš veškeré informace.

Pokud se jedná o export dat dle ze strany programu POHODA -> Eshop, možné řešení (bod a-c).

Jen bych doplnil, že jsi napsal minimum informací. Např.

 • O jaký se jedná eshop a jeho aktuální implementace s programem (Obecný internetový obchod, mServer, zasílání XML souborů na Eshop (ftp) apod.)?
 • Pokud je již provedena implemetnace, tak eshop umí pracovat s XML strukturou Pohody, nebo dochází k převodu struktury XML např. pomocí XSLT šablony (zmínit vzor)?
 1. Obecný int. obchod - zde se jedná v rámci nastavení programu a synch. musí provést uživatel, tzn. automatizace není možná.
 2. XML komunikace (ftp, uživatelské stažení):

  b.1) Pomocí xml request - kde bude uvedena informace o filtru (všechny záznamy, datumu vytvoření apod. - viz odkaz níže). Export dat je možné provést uživatelsky, nebo pomocí cmd spuštení programu s paramatrem pro XML.

  b.2) Uživatelsky - výběr požadovaných dat a export je provádět uživatelsky.

 3. POHODA mServer - jedná o HTTP server, který využívá HTTP prorokol pro přenos XML dat pomocí páru požadavek-odpověď. Tzn. pokud je mServer spuštěn, tak čeká na požadavek ze strany klienta (požadavek o konkrétní záznamy, nahrání nových záznamu, aktulizace).

Import a export dat (XML),
https://www.stormware.cz/pohoda/xml/

Nahoru Odpovědět
30.11.2018 23:56
Není čas, ztrácet čas.
Avatar
Odpovídá na David Kosek
Michal Haňáček:1.12.2018 11:54

Ono je také potřeba uvažovat to, že jste si koupili "krabicový soft.", chcete individuální úpravu a budete požadovat po POHODĚ údržbu a 100% funkčnost té zákaznické úpravy, ne to že to někdo nějak za hodinu spatlá a snad to poběží. To holt něco stojí. Někdo musí požadavek zanalyzovat, někdo naprogramovat (a to ještě tak aby tvá úprava ostatní zákazníky POHODY neobtěžovala - netuším ja si POHODA toto řeší), někdo otestovat a s největší pravděpodobností i nastavit.

Samozřejmě jsi poměrně tajemný a za takovými zadáními jako jsi zde pronesl

Teď sme chtěli takový jednoduchý data poslat z pohody

je ze zkušenosti vždycky největší práce.

Nahoru Odpovědět
1.12.2018 11:54
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
CoffeeMAN
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Haňáček
CoffeeMAN:1.12.2018 12:05

Jak jsi zmínil, tak Pohoda je krabicový produkt, tzn. neprovádí se individuální úpravy, pokud nejsou implementovány napr. z námětu (výjimka řady E1 - vol. parametry, Uziv. agendy).

Zde bylo pravděpodobně myšleno některý z partnerů. Každopádně bych se nejprve obrátil na e-shop, aby získal bližší info z druhé strany.

Nahoru Odpovědět
1.12.2018 12:05
Není čas, ztrácet čas.
Avatar
David Kosek
Člen
Avatar
David Kosek:2.12.2018 15:07

Díky za rady, nevěděl sem čeho se chytit.
Vaše odpovědi pokryli co jsem potřeboval, abych se zorientoval co dál. Jelikož většinou pracuju z domova na shopu který je 13 let starý mimochodem. Tak nevím jestli se vůbec k té Pohodě dostanu. Ani nevím jaký máme server Pohody. Máme server + 3 PC licence. Pro mě je další licence zbytečná jelikož v pohodě nic nedělám.
Na shopu si zpracuju cokoliv, otázka je jak složité je dostat se i k datům z funkcí co již přidávala firma co přidávala do Pohody výdejní místa (Uloženka, Balík do balíkovny) proto jsem se původně ptal na hlubší programování.

Zatím díky moc.

 
Nahoru Odpovědět
2.12.2018 15:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.