Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
discount week 80
Avatar
Ladislav Šafránek:27. srpna 22:17

Zdravím, mám zkušenosti (Siemens Logo!) s programováním softu pro programovatelná relé, ale chci si i osvojit i PLC (SIMATIC S7-1200), odkud začít? Je nějaký web na toto zaměřený?

 
Odpovědět
27. srpna 22:17
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Vlček
Člen
Avatar
Odpovídá na Ladislav Šafránek
David Vlček:12. října 20:55

Čau, Já s tím zápasím v práci. Na Logo se chystám kvuli jinému projektu, ale zatím nebyl čas, tak nemůžu posoudit zrovna tohle, ale. Jsem sice programátor ABB robotů, ale musím často sáhnout do S7/TIA a musím říct že LADer je všude na jedno brdo. Dělám občas i SERRATRON programování a LAD v Beckhoffu je taky dost podobnej. Problém můžeš mít možná trochu s SCL či STL, ale jak znáš základní principy, i to se dá rychle pochopit. Osobně můžu jen říct, nejlepší začátek je chytit se kolegy, koukat mu pod ruce při oživování programu a ptát se. A začít sám dělat malé úpravy, jen se základy a s manuálem. O webu žádným nevím, ani pro ABB jsem nic pořádně nenašel, ani na oficiálním fóru toho moc není. Všechno se tak nějak asi předává z kolegy na kolegu, nebo placené workshopy a školení. Byznys je prostě byznys. :-)

Nahoru Odpovědět
12. října 20:55
Nevěřím, že každý dokáže všechno co chce. Věřím ale, že by to měl zkusit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.