IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Vytváření pdf podle šablony s proměnnými daty

Aktivity
Avatar
kxmx
Tvůrce
Avatar
kxmx:23.7.2014 13:24

Ahoj přátelé, mám lehce komplikovaný problém a tak bych se chtěl zeptat zda-li někoho nenapadne řešení proveditelné v reálném čase t.

Na serveru v databázi jsou uložena data, která přišla z formuláře. Dále zde mám šablonu momentálně v docx, ve které je naznačeno, kam mají data ze serveru přijít. Tento docx dokument má být exportován do pdf a poté odeslán klientovi.

  1. řešení by bylo přes cmd naplnit docx šablonu, exportovat do pdf a hotovo. Bohužel nevím jak se šablonami pracovat v gui natož v tui.
  2. řešení přepsat šablonu do html, v php by pak práce s proměnnými byla nádherně pohodlná + export do pdf by neměl být problém. Ovšem nevím o funkčním docx/odt->html konvertoru a přepisovat to ručně by mohl být problém.

Nejlepší by bylo zprovoznit 1. řešení, protože konverze docx do html se bojím, výsledné pdf musí být 100% autentické se šablonou, jediný rozdíl bude ve vyplněných údajích.

 
Odpovědět
23.7.2014 13:24
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na kxmx
David Hartinger:23.7.2014 13:34

Ahoj, záleží jak je to docx složité, já bych šel raději do HTML šablony, udělat to aby to vypadalo stejně by ve výsledku nemuselo být tak složité.

Nahoru Odpovědět
23.7.2014 13:34
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
kxmx
Tvůrce
Avatar
kxmx:23.7.2014 13:53

Zkusil jsem namátkou 2 online konvertory a oba vyplivly stejný výsledek, který naprosto neodpovídá předloze, takže asi stejný engine jen jiný počet reklam okolo. Ruční přepsání bude docela bolestivé, ale asi to vypadá, že to jinak nevymyslíme.

Pak se zde nabízí otázka jak udělat to výsledné pdf z html stránky přesně na rozměry A4, snad bude v možnostech konvertoru vybrat podle určitého divu ne podle body.

Moc se mi to nechce přepisovat, protože uvnitř docx dokumentu je krásné xml, se kterým by se mohlo dát dál pracovat, doufám, v řešení v tomto směru. Ve chvíli kdy ten docx dokument bude naplněn aktuálními daty jsem za vodou.

 
Nahoru Odpovědět
23.7.2014 13:53
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na kxmx
David Hartinger:23.7.2014 16:54

V PHP používám mPDF, je tu ne něj tutoriál, generuju s tím faktury z HTML a je to skvělý a jednoduchý. Má i nějaké vychytávky na velikost té stránky. Když použiješ ob_start(), dá se krásně použít šablonovací systém PHP. Toho XML se zbavit nemusíš, v HTML to je přece podobný a taky s tím jde dál pracovat.

Nahoru Odpovědět
23.7.2014 16:54
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
kxmx
Tvůrce
Avatar
kxmx:24.7.2014 11:55

díky mPDF docela jede

 
Nahoru Odpovědět
24.7.2014 11:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.