Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Organizace projektů v Trello

Mnoho lidí využívá pro organizaci své práce Google tabulky, Wunderlisty a další podobné věci. To ale není potřeba. Aplikace Trello.com zajišťuje vše potřebné. V tomto článku bude ukázáno co Trello dokáže, jak toho dosáhnout a další možnosti přístupné ve variantě Gold.

Trello

Ideální pro celý tým

Trello umožňuje sdílet všechny úkoly v reálném čase všem členům. To znamená, že dolování souboru s úkoly na Dropboxu či Google Dokumentech již nebude nutné. Prostředí je jednoduché, krásné a přehledné pro všechny. Nejen prostředí, ale i zadávání úkolů je velice přehledné. Zadání samotného úkolu vám zabere tři kliky a samotný uživatel, kterému byl úkol zadán, bude včas upozorněn pomocí e-mailu. Pokud bude zadán čas dokončení, bude taktéž uživatel upozorněn a to v čas, kdy bude ještě čas zadaný úkol dokončit. K úkolu ale můžete přidat i více uživatelů. Všechny členy týmu můžete mít v organizaci a nemusíte tak ke každému boardu přidávat všechny členy znovu.

Boardy

Hlavní částí Trella jsou boardy. V každém boardu mohou platit jiná pravidla. A to jak nastavení viditelnosti, tak práva uživatelů měnit věci v boardu. Základní board dělíme na tři části. První je To Do, kde je seznam věcí, které je potřeba dokončit. Druhou částí je Doing, kde jsou úkoly, na kterých někdo pracuje nebo je má zadané pro sebe. Třetí částí je Done, kde jsou již dokončené úkoly. Tyto části nazýváme karty. Můžete je vidět na obrázku.

Trello boardy
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jak můžete vidět, lze přidat i další kartu. Samotné tři základní karty můžeme přejmenovat podle sebe.

Viditelnost a práva

V Trellu máme tři možnosti viditelnosti - Private, Organization a Public. Private slouží pro osobní projekty - vidět je můžete pouze vy. Další možností je Organization. Tato možnost slouží pro vývojářská studia či týmy. Všichni, kteří jsou v organizaci, kterou zvolíte, mají možnost do boardu nahlédnout. Třetí možnost, Public, je volba pro projekty, které jsou otevřené veřejnosti a jejich průběh může sledovat každý s odkazem.

Trello – Viditelnosti a práva

Možnost sledovat board tedy máme, nyní je třeba nastavit práva členů boardu. Správu členů a jejich aktivity najdete na pravém rohu aplikace, který se jmenuje sidebar. Zde najdeme tlačítko Add Members. Přidávat členy můžete podle emailu či nicku na samotném Trellu. V boardu máme dva typy uživatelů - normals a admins. Normals jsou uživatelé s právem vidět a měnit úkoly. Admins jsou uživatelé s právy měnit veškeré nastavení v boardu. Pro změnu stačí kliknout ve sidebaru na avatar uživatele, change permissions a vybrat si typ uživatele.

Trello – Viditelnosti a práva

Labels

Labels slouží k označení úkolů. Já je osobně používám pro označení programování, organizace a grafiky. Labels jsou různé barvy u úkolů. Pro jejich nastavení klikneme na libovolný úkol, (Add) Labels a "Change labels names for board". Labels platí u každého boardu jinak. K dispozici máme šest barev. Každá barva reprezentuje nějaké téma úkolu. Například úkol "Nové logo" bude označeno tématem "Grafika". Zvolíme-li pro grafiku zelenou barvu, bude úkol v boardu vypadat takto.

Trello – Labely

Nyní snadno poznáte, že úkol "Nové logo" patří do skupiny úkolů, které mají téma grafika.

Activity

Activity se nacházejí v dolní části sidebaru. Můžeme zde vidět veškerou aktivitu všech uživatelů. Trello ukazuje jméno uživatele, aktivitu a čas. Activity jsou v každém boardu, stejně jako labels odděleny. Activity může vidět kdokoliv, kdo má přístup k boardu. Do activity patří i komentáře.

Přesunování úkolů v Trellu

Přesunování funguje metodou "Drag and Drop". To znamená, že stačí "chytit" úkol myší a táhnout do nové karty. Tam stačí jen úkol pustit a program se o vše postará.

Trello Gold

Trello je zdarma, ale pokud potřebujete více místa, můžete si koupit Trello Gold. Po aktivaci dostanete 250 MB místa, možnost nastavit jako pozadí fotografii, možnost vložit obrázek nad název karty a podobné věci. Funkčnost Trella ale moc neovlivní. Jediným rozdílem ve funkčnosti je místo. Klasické Trello nabízí 10 MB místa + přílohy (což při běžné práci stačí). Trello Gold můžete získat jinou cestou, než koupením. Za každého pozvaného člověka máte Trello Gold prodloužené o měsíc. Maximálně lze tímto způsobem Trello Gold prodloužit o 12 měsíců.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Tipy a triky na další software
Článek pro vás napsal MadaraCZech
Avatar
Jak se ti líbí článek?
4 hlasů
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:9.10.2014 20:30

Vypadá to hrozně zmateně. Zlatá Asana :)

Odpovědět
9.10.2014 20:30
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Michal Žůrek - misaz:9.10.2014 20:31

popravdě, taky mám z toho dojem, že se tam vyřádili více designéři než vývojáři.

popřípadě to ti lidé co to vyvíjí sami nepoužívají.

Editováno 9.10.2014 20:32
 
Odpovědět
9.10.2014 20:31
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:9.10.2014 20:35

Podle mě to je dobré... A navíc oproti Asaně se to neseká... :P

Odpovědět
9.10.2014 20:35
Student FIT ČVUT. In love with Flutter. :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://g...
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Neaktivní uživatel:9.10.2014 20:42

V životě se mi Asana nesekla :D Buďto se na ní připojuješ přes GPRS, nebo na kalkulačce, jinak není možné, aby se ti sekla :)

Odpovědět
9.10.2014 20:42
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Adam Ježek:9.10.2014 20:44

Mě se to líbí, migruji z mé tabule co visí za mnou :D

Odpovědět
9.10.2014 20:44
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
khubajsn
Člen
Avatar
khubajsn:14.10.2014 14:57

Za každého člověka, co se registruje do Trello přes vámi odeslanou pozvánku, dostanete jeden měsíc Trello Gold, ne dvanáct. Dvanáct měsíců je maximální doba, po kterou lze Trello Gold využívat bez placení - jak pozvete víc jak 12 lidí, tak za to dostanete leda poplácání po rameni (vlastně ani to ne :P).

 
Odpovědět
14.10.2014 14:57
Avatar
Vakos
Redaktor
Avatar
Vakos:13.2.2015 13:10

Trello není špatné, ale při větších projektech naprosto nepoužitelné. Člověk se po čase začne ztrácet a je pak nucet přejít na jiný systém jako třeba asana nebo producteev.

Odpovědět
13.2.2015 13:10
"Jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat to, co děláte. Pokud jste to ještě nenašli, hledejte dál. Ne...
Avatar
MadaraCZech
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vakos
MadaraCZech:13.2.2015 14:15

Definuj prosím větší projekt.

 
Odpovědět
13.2.2015 14:15
Avatar
shaman
Člen
Avatar
shaman:13.2.2015 14:41

Ja som trello vyuzil na hladanie podnajmu. Kedze som s priatelkou hladali a volali osobitne, ona vedela kde som volal ja. Ja som pracoval na iphone, ona na Ipade a vecer sme spolu pozreli na macu.

  • Pristup hocikedy od hocikade.
  • neviem
Odpovědět
13.2.2015 14:41
try {...} catch (Exception ignored) { echo " ¯\_(ツ)_/¯ "; }
Avatar
Vakos
Redaktor
Avatar
Odpovídá na MadaraCZech
Vakos:13.2.2015 22:25

Teoreticky to nemusí být větší projekt, ale jde o to, když je nashromáždí mnoho poznámek. Úkolovací nástroje jsou stvořené také k urychlení práce a Trello na to není stavěné.

Jak jsem již psal, tak mi vyhovují systémy jako Producteev nebo asana. Tyto systémy se ale nehodí například na hledání podnájmu, kde se to možná hodí, ale zde by se taktéž nabízela alternativa evernote.

Odpovědět
13.2.2015 22:25
"Jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat to, co děláte. Pokud jste to ještě nenašli, hledejte dál. Ne...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.