Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
joklikcz
Člen
Avatar
joklikcz:17.4.2014 15:43

Čaute, potřeboval bych poradit. Mám za úkol navrhnout rádiovou databázi.
Přesné zadání:Plánování vysílání rádia Databáze by měla sloužit k podpoře vysílání rádia. Měla by obsahovat seznam hudebních souborů, singlů, mluveného slova a jejich časových údajů. Dále by měla obsahovat plán vysílání na jeden den. Databáze by měla umožnit zjistit, které interprety, hudební žánry a singly hraje nejčastěji. Také by měla být schopna získat statistiky o vysílání: jaký počet písní byl ten den odehrán, kolik času to zabralo, atd...

Přiložil jsem návrh, ale známí mi řekli, že je to špatně, tak bych potřeboval poradit jak to předělat. Kdyby se někdo nudil, děkuji x)

Edit: SQL server 2012

Editováno 17.4.2014 15:43
 
Odpovědět
17.4.2014 15:43
Avatar
Pavel Mareš
Tvůrce
Avatar
Pavel Mareš:17.4.2014 16:23

Já bych to spáchal asi takto:
1. z databáze se dá vyčíst co se dnes bude hrát, to znamená, že tam budou údaje a pak jen skrze php vyhodíš vše na konkrétní datum -> (neřeší se tabulka pro dnešní den, je to naprostá blbost) Moc se to neliší od toho tvojeho
2. Tabulky (předpona tbl_ značí že se jedná o tabulku):
a - tbl_PISNICKY -> ID_PISNICKY, název písničky, cesta k souboru, (ještě tam můžeš mít nějaké strašně důležité informace o písničce: délka, od koho, kdy byla vydána atd.)
b - tbl_SLOVA -> ID_SLOVA, text, kdo to má mluvit (může být ID z jiné tabulky, to kdyby jsi měl v rádiu moc lidí), délka za kterou to má říct, a samozřejmě dalších mnoho informací které budou nutné.
c - tbl_HRAJEME, ID_HRAJEME, ID_PISNICKY, ID_SLOVA, CAS, a pár dalších informací které odkazují na jiné tabulky.
d - vytvořit si dodatečné tabulky, které budou obsahovat lidi, reklamy, a zakomponovat je. Pak si taky můžeš určit další tabulky, které budou dodávat informace, odkud je reklama, proč a jak se má říci text, kdy udělat pauzu atp. Pak už jen nabaluješ a nabaluješ. Jinak celkem cajk. Ale doporučuji ti zkusit si na papír napsat text z radia a pak odvodit z toho co říkají, kdy to říkají a co tam dali, kde dali reklamu atp, dost pomáhá, když si vezmeš příklad z praxe.

Nahoru Odpovědět
17.4.2014 16:23
Však ono půjde ...
Avatar
joklikcz
Člen
Avatar
joklikcz:17.4.2014 16:42

ok díky, zkusím se s tím nějak poprat x)

 
Nahoru Odpovědět
17.4.2014 16:42
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.