Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

Diskuze: Nastavení MariaDB roota a uživatele

Aktivity
Avatar
Petr
Člen
Avatar
Petr:1.7.2018 20:55

V novém Linuxu (LM19) došlo ke změnám, takže při nové instalaci MariaDB se už nezadává heslo roota. Předpokládám, že je prázdné. Po instalaci phpmyadminu sice získám přístup do databáze phpmyadminu, nikoliv přístup do databáze MariaDB. Volání přes roota, nebo jinak vždy skončí chybou přístupu.

Zkusil jsem: Zkusil jsem natvrdo přepsat databázi MySQL starší verzí, která chodí, pomocí roota systému a funkce databáze se obnovila pro moji aplikaci. To je samozřejmě nepřípustné takto zasahovat do systému. Dřívější možnosti phpmyadminu založit uživatele, přidat mu práva, založit databázi a podobně se již vytratily. Takže nevím, jakým nástrojem vyřeším tento problém. Na webu řešení přímým příkazem roota končí chybou. Asi nějaké novinky z bezpečnosti.

Chci docílit: Chtěl bych dosáhnout snadného přenosu aplikací na nový disk s novým operačním systémem.

 
Odpovědět
1.7.2018 20:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.