Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET week + discount week

Diskuze: nepripojim databazu k sql serveru v produkčnom prostredi

Aktivity
Avatar
Stano Klanduch:1.1.2016 18:12

Zdravim

mam webovu aplikaciu napisanu v .NET 4 a pouzivam MS SQL 2014 Expres LocalDB. Na lokalnom PC kde to vyvijam to ide bez problemov. Skusal som aj viac PC s Visual Studio Cumunity 2015.

Ked celú aplikaciu (cely adresar) presuniem na produkčný server 2012 kde mám tiez nainstalovaný MS SQL 2014 Express aj LocalDb, neda sa mi aplikaciu spustit ci uz pouzijem akykolvek sposobom pripojenia databazy.
Ak použijem LocalBD:

<add name="PersonalConnectionString" connectionString="Data Source=(localDb)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename= |DataDirectory|Evidencia.mdf;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>

tak chyba:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 50 - Local Database Runtime error occurred. Cannot create an automatic instance.

Ak použijem SQL Express:

<add name="PersonalConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename= |DataDirectory|Evidencia.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>

Tak to má problem s:
Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance.

Skusal som databazu aj atachnut priamo cez Sql Studio- bez problemov pripojilo.
A potom pouzijem:

<add name="PersonalConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Evidencia;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=heslo" providerName="System.Data.SqlClient"/>

zas ma dusevny problem s loginom:
''Cannot open database "Evidencia" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 'sa'.''

Dik vopred za pomoc uz sa s tým trapim druhy den ...

 
Odpovědět
1.1.2016 18:12
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Stano Klanduch:1.1.2016 18:18

Prístupové prava na adresa APP_DATA som nastavil aj na usera aj na NETWORK SERVICE na FULL.

 
Nahoru Odpovědět
1.1.2016 18:18
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.