IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Pomoc s exportem dat pro bakalářskou práci

V předchozím kvízu, Online test znalostí SQL a databází, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Lucie Kubrtová:1.3.2018 20:15

Ahoj. Doufám, že tu najdu někoho, kdo mi bude ochotný pomoci. Jsem schopná se odměnit i finančně.

Píšu bakalářskou práci na BI řešení pro malou rodinnou společnost. Společnost se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken. Využívá program Excalibur od spol. TurboSoft. V programu jsou všechna data uložené v databázi, odhaduji MySQL. (Omlouvám se, ale tomuto odvětví úplně nerozumím, takže vše budu popisovat z uživatelského hlediska.)
Psala jsem na podporu s tím, že potřebuji pomoct vyexportovat dostupná data do XLS, abych s nimi dál mohla pracovat. Bohužel, mezi majitelem a společností visí nějaká nezaplacená faktura za 30tis. korun, a bylo mi oznámeno, že dokud to nebude uhrazené, má člověk, který ma na starost technickou podporu, ZÁKAZ mi pomoci ?! Nejenom, že mi toto jednání přijde naprosto neprofesionální a debilní, navíc se mě to vůbec netýká. Ale zjišťovala jsem, o co jde a proč, a podle informací společnost zaplatila za software už peníze v řádech sto tisíců korun, dle majitele až k milionu, za celou dobu (15 let, co software využívá). Tři měsíce starou fakturu ale už odmítají zaplatit, protože dle jejich slov, nic v programu nebylo změněno ani vylepšeno. Prostě jen chtějí další prachy.
Na serveru, kde software běží jsem vylustrovala nějaké zálohy ve formátech .gdb a .fdb, ale zaboha nejsem schopná je nějak otevřít a nedej bože convertovat do xls formátu.
Je schopný mi někdo pomoci? Jsem schopná na firemním pc nainstalovat team viewer, sdílet plochu a můžete se v tom pohrabat, případně na svém a zkusit nějak soubory rozlousknout. Za tři roky (2015, 2016, 2017) je za každý rok dvě zálohy, s tím že dokupy to má necelé 2GB. Mám to nahrané na google drive, jsem schopná Vám tyto soubory sdílet. V Excaliburu se pomocí dotazů do databáze proklikám, a vidím krásně přehledné tabulky srovnané podle data, kde jsou informace o zakázkách, cenách, zákaznících, atd.... Přikládám obrázek.

Děkuji všem za zájem a pomoc, ve společnosti TurboSoft se mi bohužel dovolání nedostane.

Lucie

 
Odpovědět
1.3.2018 20:15
Avatar
Odpovídá na Lucie Kubrtová
Michal Haňáček:1.3.2018 20:30

Ahoj, *.FDB jsou FireBird databáze. Neměl by bejt problém rozjet embeded verzi a ty data co potřebuješ z toho vypárat.

Nahoru Odpovědět
1.3.2018 20:30
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Odpovídá na Michal Haňáček
Lucie Kubrtová:1.3.2018 20:34

Ahoj Michale, firebird jsem také rozkódovala a dokonce jsem si ho i stáhla. Ale s tím příkazovým řádkem opravdu nevím co si počít a jak to rozchodit. :) Jsi ochotný mi s tím pomoci?

 
Nahoru Odpovědět
1.3.2018 20:34
Avatar
Odpovídá na Lucie Kubrtová
Michal Haňáček:1.3.2018 21:07

No můžeme se na to podívat. Vyexportovat data by neměl být problém. Uvidíme jak ta DB bude vypadat.

Nahoru Odpovědět
1.3.2018 21:07
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Odpovídá na Michal Haňáček
Lucie Kubrtová:1.3.2018 21:26

Psala jsem zprávu:)

 
Nahoru Odpovědět
1.3.2018 21:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.