IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
mat.masar
Člen
Avatar
mat.masar:29.12.2018 12:50

Ahoj, ve svém redakčním systému bych rád vytvořil možnost přidávání submenu. Nevím vůbec jakým směrem se ubírat. Jaký je nejlepší způsob ukládání stránek do db a potom jejich výpis.
Napadlo mě jen, že bych u každé stránky v db zaznamenával i číslo pořadí a u stránek, které by měli být v submenu by to byla třeba hodnota 2 u ostatních 1. (Nebo 0 a 1). Jak bych potom měl sestavit for cyklus, kterým to vypisuju? Dělám to v PHP.

Budu rád za každé ať už obecné nebo konkrétní nasměrování. Např. jak se to běžně dělá.

 
Odpovědět
29.12.2018 12:50
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:1.1.2019 8:41

Papir, tuzku, premyslet?
Google?

Poradi
Kdyz vsem radkum das sloupec 'poradi' a pak zmenis polozku, tak to budes muset cele prepisovat pri kazde zmene.
Kdyz pridas sloupec 'id uzlu', ve kterem se vetvi menu, pak staci prepisovat jen vsechny uvnitr uzlu.
Otazkou je, zda casove by nebylo rychlejsi celou takovou podvetev smazat a vytvorit znovu. Pri selhani sql prikazu se ale muze stat, ze o celou vetev prijdes, pokud se inserty z nejake priciny nespusti. Takze update je mozna lepsi reseni.

Uzly
V podstate ti staci 'id uzlu', od ktereho se vetvi a 'id stranky', ktera se zobrazi.
Pokud se ti nebude chtit resit algoritmus, ktery to posklada, muzes pridat dalsi sloupce. Treba muzes omezit hloubku na 4 a pridat dalsi 3 sloupce (celkem tedy mas 4). Zapsat do nich id vsech uzlu. Budes mit sice o neco vic dat, ale, jak velke menu se chystas vytvorit? Strom o 30 polozkach je rekneme 1k textu (id + nazev).
(No, a u maleho stromu se vsechny sloupce daji stahnout do 1 binarni hodnoty a 1 id.)

Editováno 1.1.2019 8:42
 
Nahoru Odpovědět
1.1.2019 8:41
Avatar
mat.masar
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
mat.masar:1.1.2019 10:28

Ty uzly vypadají jako dobrý směr, jinak submenu nemá být nějak rozsáhlé, spíš jenom aby tam ta možnost byla, měl jsem v úmyslu asi jenom jedimno submenu (jedná úroveň)

 
Nahoru Odpovědět
1.1.2019 10:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.