Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.

Diskuze: Vytvoření aplikace pro tvorbu libovolné databáze

Aktivity
Avatar
Bons Emko
Člen
Avatar
Bons Emko:17.12.2020 20:54

Ahoj,
Přemýšlím o začátku v programování a tvorbě aplikací na principu databází pro windows prostředí. Jsem programováním nepolíben a trochu mě štve, že si nemohu Aplikace upravit podle svých potřeb. Potřeboval bych jen poradit v jakém jazyku a jakém SW naprogramovat aplikaci pro prostředí windows, jako nástroj do kterého by se vkládaly data s kterýma by se dále pracovalo (filtrovalo, analýzy, definovaly výstupy). Děkuji za typ s kterým by se dalo začít.

Zkusil jsem: Prozatím jen hledám informace.

Chci docílit: Chtěl bych zkusit vytvářet něco podobného jako je na obrázku. Ne stejné ale na podobném principu.

 
Odpovědět
17.12.2020 20:54
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:17.12.2020 22:00

To hodne stesti. To je delane v Delphi. Neco podobneho umi QT, ale neda se to tak snadno vyklikavat.
Vis, ono to vypada hrozne jednoduse, ale potrebujes aspon 14 denni kurz. U programovani jde hlavne o ten programovy kod, ktery ta tlacitka a tabulku propoji.

Ja treba ted delam html/css/js/p­hp/mysql. V html, js, css se opravdu da udelat snadno jednoducha aplikace. Ale prace s tabulkou jako v excelu je dost potiz. Tam neni plugin excelove podobna tabulka i se stejnym chovanim. Ne, tam e pouze zobraz data v tabulce. Uz nic vic. To ostatni pak resi js a je nutne hledat tezke pluginy, ktere vetsinou nedelaji, co chces.
Proti tomu, v Delphi mas prio objekt, ktery se chova dost podobne jako excel.
Muzes si to zkusit pomoci html udelat. Ono se to castecne da pouzit i v tom QT, Delphi. Je tam plugin, ktery html kod dokaze prevest na c++ nebo pascal (delphi) kod.
https://www.jakpsatweb.cz/…y/index.html#…

 
Nahoru Odpovědět
17.12.2020 22:00
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Patrik Valkovič
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Odpovídá na Bons Emko
Patrik Valkovič:17.12.2020 23:04

Jazyk, stejně tak technologie nejsou zas tak podstatné. Na něco takového je potřeba naučit se programovat - to znamená začít od konzole, jednoduché programy, a postupně se vypracovat. Časem to půjde, ale je to dlouhá cesta. Programování je složitější, než jak se na videích z YouTube může zdát. Vyber si libovolný jazyk (https://www.itnetwork.cz/…ace-programy) a postupně si procházej kurzy, čti komentáře a podobně. Postupně to půjde.

Nahoru Odpovědět
17.12.2020 23:04
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.