Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Vzdálené připojení k MSSQL databázi v síti.

V předchozím kvízu, Online test znalostí SQL a databází, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
el.pet
Člen
Avatar
el.pet:14.1.2019 23:10

V Microsoft SQL Server Management Studiu mám problém s tím, že když se připojím k vzdálenému SQL serveru na mém serveru v síti. Měla by být u ikony serveru zelená šipka. Ta tam není. Je tam pouze bílé kolečko. V mé c# aplikaci pak mohu pouze číst data z různých DataGridView nicméně, když se pokusím editovat data program havaruje a zobrazí hlášku : Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Chyba při vyhledávání zadaného serveru či instance)

Zkusil jsem: Vzdálené připojení k SQL serveru jsem standardně nastavil, dle mnoha návodů na netu, použil jsem port TCP1433 a UDP1434, na serveru jsem porty povolil ve firewall a pořád stejná hláška. Jsem už zoufalý, vyzkoušel jsem snad vše co mne napadlo. Ale výsledek jse stále stejný. Data v aplikaci vidím ale nemůžu je měnit. Dle mého názoru je to proto že databáze není zcela zpřístupněná. Naznačuje to i bílé kolečko u ikony serveru v Microsoft SQL Server Management Studiu

Chci docílit: Prosím poraďte co stím. Nevím si rady. Děkuji za každou odpověď. Přikládám i obrázek o jaké bílé kolečko mi jde. Děkuji.

 
Odpovědět
14.1.2019 23:10
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.