Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
codlx
Člen
Avatar
codlx:5.4.2020 23:43

Ahoj, marně se snažím dopátrat, jak funguje v zařízeních s IOS nějaké logování. Píšu ve Swiftu aplikaci, která pracuje s externí databází Postgresu a interní Core data, kde mohou vznikat různé chyby. Věděl by někdo, jak logování příklad v Iphonech funguje, zda se něco jako console někam od dané aplikace v Iphonu ukládá a jak se k těmto datům dostat bez nutnosti fyzického připojení zažízení kabelem k Xcode?

Zkusil jsem: Nyní vše řeším tak, že když vznikne chyba, tak jí přes alertPrompt pošlu uživateli na displej, on mi jí vyfotí a pošle. Co mi ale takto nepošle je chyba, která by se za normálu vepsala do console.

Chci docílit: Má ideální představa je chyby posílat jen printem do console a pak si pro ně někam sáhnout a posat jako přílohu mailem. Teoreticky si je mohu ukládat do Core data, ale dle mého toto musí už mít nějaké řešení...

 
Odpovědět
5.4.2020 23:43
Avatar
Filip Němeček
Překladatel
Avatar
Filip Němeček:6.4.2020 8:20

Ahoj, iOS umí logovat pády a k nim se pak můžeš přes App Store Connect dostat a Xcode ti potom ukáže i řádek, kde to spadlo včetně stacktrace.

Pokud chceš logovat chyby co neshodí aplikaci, tak se budeš muset podívat po nějakém řešení 3. stran nebo to implementovat ručně, kde bys na pozadí odesílal data na svůj server.

 
Nahoru Odpovědět
6.4.2020 8:20
Avatar
codlx
Člen
Avatar
Odpovídá na Filip Němeček
codlx:7.4.2020 8:59

Děkuju za odpověď. Rozumím tomu tedy správně, že když si vypíšu chybu přes print(error), tak se na telefonech nikam nezaznamenává? Že funguje jen pro Xcode?

 
Nahoru Odpovědět
7.4.2020 8:59
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Filip Němeček
Překladatel
Avatar
Odpovídá na codlx
Filip Němeček:7.4.2020 11:28

Přesně tak. Můžeš použít OSLog po importu os.log a tím logovat do konzole zářízení, ale přes Xcode se dostaneš jenom k logům ze zařízení, které máš fyzicky k dispozici.

 
Nahoru Odpovědět
7.4.2020 11:28
Avatar
Radek Šíp
Člen
Avatar
Radek Šíp:22.4.2020 23:08

Nikdy jsem to neřešil, ale první kde bych pátral jestli to umí je Firebase Crashlytics - https://firebase.google.com/…rash-reports#…

 
Nahoru Odpovědět
22.4.2020 23:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.