Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

API pro AJAX články

Ahoj, tak jsem tu s popisem toho API (tento text by se hodilo nějak naformátovat):

Potřebuju přesně tohle:

Možnost zavolat co nejkratší adresu (třeba www.itnetwork.cz/jsonpAPI.php/)
při volání bez parametrů, bez specifikací, navrátit textový řetězec "var serverResponse = 'Vítej v tutoriálu o JSONP technice. Tvůj požadavek na server byl proveden správně.'"
Možnost zavolat tuto adresu se sadou tří parametrů v GETu, posledním z těchto parametrů bude vždy název funkce, která bude callbackem tohoto volání...podle toho na co se bude parametr ptát dodáš odpověď ve formátu dat, který ti bude sdělen v předposledním parametru v GETu...tedy před callbackem a za dotazem (zamotávám to takže ještě jednou celkově bude to 1 - dotazy 2 - formát dat 3 - název callbacku) ... odpověď pak bude vypadat podle formátu dat asi takto:
echo $_GET["callback"] . "(" . $dataInRightFormat . ");";
co se týká těch dotazů... dáme to pevně v tomto formátu: string escapovaný znakem "/" lomítka, mezi těmito znaky budou slova, která budou označovat co máš odpovědět... budou jimi slovo TIME pro lokální čas na serveru, IDENTIFYME pro sdělení IP adresy klienta, DAY pro sdělení, který je den v týdnu, ideálně česky a celým slovem, zkratka vadit nebude...
to bude asi všechno, pokud něco z toho z interních důvodů nedoporučuješ, nahraď to klidně libovolně dotazem a obsahem, dle tvé volby, stačí když se to dozvím až to bude hotové.
Samozřejmě, pokud parametrů bude víc než tři můžeš echnout místo callbacku "console.log('Dotaz nebyl proveden správně!');"; nebo pokud bude některý z dotazů nepovolený - vlastně to samé.
Formáty dat budou tři, JSON, text, XML...více není potřeba.

Přidáno Autor Stav Pracovník
6.11.2015 12:00 Avatar David Čápka Čekající Avatar Daniel Vítek
Aktivity (2)