Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Avatar
HHavelHHonza
Člen
Avatar
HHavelHHonza:13.8.2014 8:33

Zdravím,

jaksi jsem v situaci, kdy řeším, jak si trošičku zpříjemnit pracovní život. Programuji pod Visual Studiem - používám 3 různé verze, k tomu dvě různá vývojová prostředí pro programování PLC, mít aktivního mailového klienta je nutností, dosti často k tomu potřebuji mít otevřeno např. PDF se zadáním, prohlížeč kvůli informacím, SQL Server management studio, Wiresharka, ...

O co mi jde - rád bych se dozvěděl, které nástroje používá zdejší komunita ke zpříjemnění práce. Kolega např. využívá VirtualBox a pro každou oblast má vyhraněnou instalaci Win.
Já se momentálně poohlížím po nějakém nástroji pro virtuální plochy, widgetu pro mail klienta, pro kalendář synchronizovaný s účtem v Outlooku, atd.

Takže jaké aplikace na zpříjemnění práce používáte? Pojďme se inspirovat

 
Odpovědět
13.8.2014 8:33
Avatar
Luboš Běhounek Satik
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na HHavelHHonza
Luboš Běhounek Satik:13.8.2014 9:17

Ahoj, určitě doporučuju mít aspoň dva monitory, eliminuje to alespoň část přepínání mezi aplikacemi, i když dneska už je to pro spoustu lidí samozřejmost :).

Jinak z podpůrných aplikací používám v práci občas DebugView, Process Explorer a Process Monitor, TrueCrypt (musíme mít šifrovaný disk), Sleepy, a pár pluginů do VS.
Jinak všechny programy (VS, 3DSMAX, ..) mám v jedné instalaci Win.

Nahoru Odpovědět
13.8.2014 9:17
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
HHavelHHonza
Člen
Avatar
Odpovídá na Luboš Běhounek Satik
HHavelHHonza:13.8.2014 9:39

Dva monitory jsou samozřejmostí, dokonce bych snesl dokovací stanici a monitory 3, ale vzhledem k momentální obnově mého vybavení na to jaksi nezbylo:) Primárně ani tak nejde o přepínání mezi aplikacemi, ale o roztřídění pracovního prostoru - "vím, že na týhle ploše mám nástroje k PLCčkům, tahle plocha je pro C#, tahle plocha pro administraci, ..."

DebugView vypadá jako užitečná věcička, díky za doporučení;)

Co třeba widgety? Při cestách jsem ocenil možnost zobrazování 2 časových pásem, poznámky na ploše, ...? - samo, že to nechci zaneřádit, hledám zkrátka něco použitelného, jednoduchého a funkčního.

 
Nahoru Odpovědět
13.8.2014 9:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.