Diskuze: Nelze korektně konfigurovat Obnovení systému pro USB HDD

Windows Windows Nelze korektně konfigurovat Obnovení systému pro USB HDD

Aktivity (1)
Avatar
altern
Člen
Avatar
altern:30.11.2015 16:43

Přesto, že jsem svému externímu plotnovému USB disku (NTFS) natvrdo přidělil výhradní písmeno (nic jiného toto písmeno neužívá), zakázal pro něj Obnovení systému, připojuji jej pouze k jedinému/stejnému PC (WinXP SP3) a to pouze za běhu systému, po připojení nastávají zcela nahodile neuvěřitelné čtyři stavy:

  1. Disk se na kartě nastavení Obnovení systému nevyskytuje vůbec (přesto, že je disk připojený a normálně použitelný).
  2. Disk je na kartě jako „Offline“ (přesto, že je disk připojený a normálně použitelný).
  3. Disk je na kartě jako „Vypnuto“ (tedy funkce Obnovení systému je vypnuta).
  4. Disk je na kartě jako „Sledování“ (tedy funkce Obnovení systému se sama reaktivovala, a to s defaultním nastavením, jako bych disk k PC připojil poprvé a do složky System Volume Information začal systém zapisovat).

To, že připojený NTFS disk (na rozdíl od FAT32) často vykazuje neopodstatněnou aktivitu (i když mám zakázanou indexaci i plánovač) a občas nejde korektně odebrat, pomíjím.

Už jsem zkusil převzít vlastnictví ke složce System Volume Information na USB disku a odebrat k ní veškerá práva systému, ale nepomohlo to. Nechce se mi ale zůstat obětí „geniality“ či profesní „odpovědnosti“ redmondských, kteří zřejmě nedokázali odladit systém ani za 14 let jeho podpory :-D Takže máte někdo radu? Má smysl odinstalovat disk ve Správci zařízení? A neodeberu tím některé defaultní systémové ovladače trvale ze systému?

 
Odpovědět 30.11.2015 16:43
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.