Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Obchod Výhoná Software

Aktivity
Avatar
Døminik
Člen
Avatar
Døminik:21.12.2018 20:20

Ahoj, máte někdu zkušenosti s obchodem Výhodný Software: https://www.vyhodny-software.cz/
Uvažuji o koupi Windows10 zde ale slyšel jsem, že prodávají různé cracknuté verze, na druhou stranu má tento obchod na heurece nejvíce zákazníků (https://operacni-systemy.heureka.cz/…d-fqc-08926/) tedy váhám...
Děkuji za vaše reakce

 
Odpovědět
21.12.2018 20:20
Avatar
Robert Michalovič:22.12.2018 3:07

Jo já si od nich koupil WindowsXP s fyzickým štítkem minulý rok. Je pravda, že musíš mít jejich instalačku ale to je proto, že prodávají druhotné licence OEM např. od Dell a ten měl pro svůj hardware svoje instalačky s určitými klíči. Jinak já tu jejich instalačku naistaloval, klíč zadal a Windows se aktivovaly. A stále fungují, ovšem mám je jako virtuálku.

Pokud chceš jít do druhotného software doporučuji, pokud možno jít do těch s fyzickým štítkem a hlavně získat fakturu, kterou si ponecháš. Pokud by se totiž někdy později prokázalo že ty "druhotné licence" jsou nelegální, pak máš důkaz že jsi se stal obětí podvodu. Přeci jenom kupoval jsi to v dobré víře. Případně vznes dotaz na Microsoft jak se k druhotným licencím stavějí a na základě toho se rozhodni.

Jde o to, že směrnice EU http://eur-lex.europa.eu/…CS/TXT/HTML/?… článek 4 bod 2 jednoznačně tvrdí, že práva na vydavatele softwaru jsou po prvním prodání vyčerpána. Teď je to jenom o tom, jak se k tomu bude stavět česká justice

 
Nahoru Odpovědět
22.12.2018 3:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.