Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Diskuze: Vlastní zkratka v PowerShellu

Aktivity (1)
Avatar
Karel Panský:19. září 14:30

Ahoj, potřeboval bych vytvořit vlastní command v PowerShellu. Konkrétně se pokouším o command dev, který by spustil příkaz "ssh user@server.cz". Na Linuxu mi to v pohodě funguje přes alias, tady to tak ale nefunguje (možná špatná syntaxe?). Je to blbost, ale ušetří mi to hodně času, za jakokoli pomoc budu moc vděčný.

Zkusil jsem: Zkoušel jsem klasický Set-Alias/New-Alias dev "ssh x@x.cz"/ssh x@x.cz. Výsledek je takový, že v Get-Alias je to pak zapsaný správně, ale příkaz to prostě nespustí, respektive vyhodí následující chybu:

dev1 : The term 'dev' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1

  • dev
  • ~~~~
    • CategoryInfo : ObjectNotFound: (dev:String) [], CommandNotFou­ndException
    • FullyQualifie­dErrorId : CommandNotFou­ndException
 
Odpovědět 19. září 14:30
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Havelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Karel Panský
Martin Havelka:19. září 17:37

Ahoj, asi to není moc elegantní řešení, ale můžeš si prostě vytvořit batch soubor (.bat) ve kterém bude daný příkaz, někam ho uložit, a přidat do environmentální proměnné PATH cestu k tomu souboru. Potom stačí v bashi jen napsat název souboru a on se automaticky spustí.

Doufám že to pomůže :-)

 
Nahoru Odpovědět 19. září 17:37
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.