Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.
Avatar
Peter Babic
Člen
Avatar
Peter Babic:11. ledna 19:24

Čaute, potreboval bych nainstalovat linux do mujho ntb. umim spravit normalnej dual boot, ale muj windows je naistalován na maticnej desce. dá se to?

 
Odpovědět 11. ledna 19:24
Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Peter Babic
KAVI:11. ledna 19:59

Windows na MB? Co to máš za přístroj?

 
Nahoru Odpovědět 11. ledna 19:59
Avatar
Peter Babic
Člen
Avatar
Odpovídá na KAVI
Peter Babic:11. ledna 21:24

normálnej ntb do asus. tak mi to bylo rečeno

 
Nahoru Odpovědět 11. ledna 21:24
Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
KAVI:12. ledna 13:51

Windows je na pevným disku.

návod ti tu rozepisovat nebudu, mrkni se sem

 
Nahoru Odpovědět 12. ledna 13:51
Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
KAVI:12. ledna 13:55

a nebo bude lepší, když si stáhneš tohle nainstaluješ a vytvoříš si tam virtuální počítač, na profilu nemáš vyplněnej HW, takže nevím jestli toto bude pro tebe to pravý

 
Nahoru Odpovědět 12. ledna 13:55
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Peter Babic
David Jančík:12. ledna 14:08

Ze všeho nejdřív tě pokárám za špatně napsaný příspěvek. Nejsi jediný, kdo neumí pokládat dotazy, ale je to velice důležitá záležitost. Pokud položíš dotaz špatně, tak ti nikdo neodpoví nebo nezískáš odpovědi, které chceš. Pro příště se snaž dotazy psát srozumitelně, vypsat všechny informace, které můžeš, např. v tomto případě, co máš za notebook (ideálně odkaz), jaké máš Windows, jaký Linux chceš, co si zkusil a co ti nešlo nebo čemu nerozumíš. Není to tak těžké, nevezme ti to tolik času a dočkáš se mnohem kvalitnějších odpovědí, než s narychlo sesmoleným příspěvkem.

Pravděpodobně máš SSD přes nvme M.2, které se připojuje přímo na základovku do PCIe, některé notebooky mají tyto disky přímo napájené, takže ani nejdou vyměnit (nejznámějším příkladem může být např. MacBook, ale dělá se to i u některých ultrabooků). Každopádně je to úplně jedno, jediné, s čím můžeš mít problém je UEFI a Fast Boot, viz: https://askubuntu.com/…-hp-notebook
Jinak postup od KAVI je korektní a možná bych raději být tebou šel druhou doporučenou cestou a nainstaloval si Linux do Virtuální mašiny, ušetříš si spoustu trápení, osobně to taky takto řeším :)

Nahoru Odpovědět  +5 12. ledna 14:08
Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.