Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Avatar

Tak jsem se ke dnešnímu dni rozhodl, že budu vyvíjet na linuxu. Mínus aale je, že mám k dispozici jenom iso na USBčku :(

Nahoru
20. září 23:08
Avatar

GIT na Windowsech není zrovna dobrej nápad (strašně se to seká). To na Linuxech to mám hotový ani ne za sekundu :)

Nahoru
4. srpna 10:22
Avatar
Avatar
albertpatera

Vyřešil jsem to přopojením na VPSko (tam mám nahozenej GIT)...nojo, zlatej Linux :D

4. srpna 10:35
Avatar

VIM forever :D

nějak si na něj začínám zvykat

Nahoru
1. května 10:52
Avatar

Ahoj,

tento víkend jsem se měl možnost účastnit konference Linux Days 2018, trakže se můžete těšit na nějaký ten report ;-)

Nahoru
8.10.2018 12:13
Avatar

Tak po dlouhý době jsem si zase změnil fotku (přesněji řečeno jsem tam zatím žádnou neměl ) :-) + obrázek na profilu :D

Nahoru
27.3.2018 18:37
Avatar

Tak po dlouhý době jsem se dal na psaní článků, tak uvidíme, co z toho bude :-). Tématem mých článků bude Linux.
Už jsem na cca 3500 znacích a ještě nemám sepsanou ani polovinu. :-)

Doufám, že to bude publikovatelný a možná z toho bude i série :-) (ale to ještě uvidím, je to ve hvězdách :-) ).

Nahoru
6.2.2018 0:00
Avatar

Před několika dny jsem poprvé využil ISIC kartu pro studenské free licence. Konkrétně tedy na PHPStorm IDE. Docela mne potěšilo, že v rámci jedné licence mám vlastně všechny programy od JetBrains zdarma.

Nahoru
19.6.2017 1:41
Avatar

Tak jsem si před několika dny hrál s virtualboxem, konkrétně tedy z Linuxem (Debian8 8). Nejdříve jsem si jenom instaloval sambu, protože jsem si chtěl zkusit nějakou praktickou maturitní otázku ze sítí.

Po jedno nebo dvou dnech jsem zkusil to,. že jsem se připojil na server přes PuTTy. Tak jsem si řekl, že to je dobrá věc. Poté jsem zkusil nainstalovat Apache. Pak mi vzápětí došlo, že mám svůj vlastní VPS server, který hostuji sám u sebe doba :D

Jsem rád, že alespoň v tom mě škola něčemu přiučila. Jinak z oboru webových aplikací jsem rád, že existuje tato síť. I když kvůli škole jsem se začal zabývat problematikou Real-Time Aplikací (Node JS).

I přes to všechno...něco jsem si z té školy přece jenom odnesl :D

Mimochodem... ústní maturity jsem udělal, takže je to v pohodě, Cermat nevyšel, ale tak co se dá dělat, že :D

Nahoru
5.6.2017 1:16
Avatar

Tak už jsem si konečně kompletně zprovoznil projekt na GITu. Napsal jsem o tom asi 1 stránku čistého textu do mé maturitní práce.

Pokud ještě někdo váháte, jestli používat GIT, tak ho určitě používejte (ikdyž troufám si odhadovat, že spousta lidí tady už GIT používá :D ).

Ale jsem rád, že dělám tuto maturitní práci, protže jinak ybych se ke GITu asi nedostal. Samozřejmě jsem měl ponětí, že něco takového existuje, ale člověk je většinou líný něco udělat, až dokud to skutečěně nepotřebuje. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože původní verzi mé maturitní práce jsem si vůbec nezálohoval, chvíli jsem na tom nepracovat, pak jsem už zpětně nemohl dohledat, kde mám chybu. Ale na jednu stranu jsem ráx, že jsem to dělal znovu, protože v tu chvíli jsem to konečně pochopil :D

Ale jak říkám...objevil jsem kouzlo GITu a je to prostě super...co víc k tomu dodat :D

Nahoru
9.4.2017 1:20
Avatar

Při tvorbě mé maturitní práce na téma mutiplayerová hra pomocí pluginu SOCKET IO se mi stala taková věc.
Mám novej notebook, tak jsem si řekl, že bych si mohl sdílet složku, kde mám maturitní práci. Samozřejmně jsem si na noebook nainstalovat také node js a další potřebné věci. Řekl jsem si, že tak práce bude efektivnější :D. Na počítači budu psát kód, pak si to uložím a na notebooku budu celý projekt spouštět.

Jenže to nefungovalo. Asi od dni a půl jsem zjistil proč. Ten projekt se totiž musel spoštět na tom počítači, kde je lokálně uožený. Samozřejmně jsem si připojil novou jednotku a spoštěl to přes síť :-).

Pak jsem teda zjistil, že ti takhle nefunguje..... :-)

Nahoru
19.2.2017 18:23