Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Hoarders can get piles of money,
That is true, hackers, that is true.
But they cannot help their neighbors;
That's not good, hackers, that's not good.
When we have enough free software
At our call, hackers, at our call,
We'll kick out those dirty licenses
Ever more, hackers, ever more.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Ja som myslel (lebo som tak niekde čítal) že 5.6 je vlastne 6, len tam
nebolo dostatočne veľa zmien aby z toho bola nová hlavná verzia. To že
rovno spravia PHP7 a nie 6 je trošku divné. Asi sa inšpirovali u Microsoftu
(aj keď z iného dôvodu)
trosku mi chybaju nastroje, ako Karel, ci jazyk Logo (typicky predstavitel je
korytnacka), su to jazyky, ktore spadaju do kategorie Petra a k nim patri aj
Baltik/Baltazar
ak sa mi podari Control Panel a Control Web dostat do Linuxu iba pomocou
DOSEMU a WINE tak, aby to plne fungovalo, tak to budem velmi rad a mohol by som
si oprasit pracu v RAD nastroji, co mam od bratranca, i ked nemam k nemu
licencne cislo, pre moje drobne aplikacie a moje hratky, ktore nieco simuluju to
plne staci
"Podle některých lidí prý obtloustlý tučňák neztělesňuje pravý
půvab Linuxu, což ovšem znamená, že nikdy neviděli rozzuřeného
tučňáka, který se na ně řítí rychlostí přes 100 mil za hodinu. Jinak
by si dávali větší pozor na to, co o něm říkají."
- Linus Torvalds
subor .htaccess nie je iba na ciste URL, ale sluzi na on-the-fly
rekonfiguraciu weboveho servera bez nutnosti znovunacitania konfiguracnych
suborov, resp. bez restartu web servera. umoznuje:
ciste URL,
nastavit indexovy subor,
zapina kompresiu medzi serverom a browserom (cim sa dosiahne zmenseniu
prenesenych udajov,
riadi pristup k suborom v adresari
nastavuje chybovu stranku
dalsie moznosti
na tieto funkcie je potrebne ho este povolit v subore servera Apache
(standardne je vypnuty) a povolit aj dodatocne moduly
a subor.htaccess sa obvykle umiestnuje do korenoveho adresara, kde ma
platnost pre dany adresar a vsetky podadresare, ale nie je to povinne... pokial
by sa umiestnil do podadresara, tak tie vlastnosti v nom uvedene platia pre dany
podadresar a vsetky podadresare, ktore su v nom
dalej je nacitavany vzdy podla nastavenia webservera pri poziadavke na webovu
stranku, najprv sa nacita korenovy .htaccess daneho webu, nastavia sa podla neho
parametre prostredia, nasledne sa nacitaju vsetky subory .htaccess az po lokalny
a postupnew sa prostredie nastavi a az potom dojde k nacitavaniu webovej
stranky
takymto sposobom by sa dalo dosiahnut aj to, ze web non-php.sk bude robeny
cisto v html kode aphp kod v nom nebude fungovat, ale web php.sk, ktory tiez
bude umiestneny na rovnakom fyzickom serveri uz bude pouzivat PHP