NOVINKA: Kurz kybernetické bezpečnosti s akreditací MŠMT, nyní již od 0 Kč. Staň se žádaným profesionálem. Zjisti více:
NOVINKA: Staň se datovým analytikem a získej jistotu práce, lepší plat a nové kariérní možnosti. Více informací:
Avatar

Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Hoarders can get piles of money,
That is true, hackers, that is true.
But they cannot help their neighbors;
That's not good, hackers, that's not good.
When we have enough free software
At our call, hackers, at our call,
We'll kick out those dirty licenses
Ever more, hackers, ever more.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.
Join us now and share the software;
You'll be free, hackers, you'll be free.

Nahoru
7.12.2016 18:52
Avatar

prave skusam Fedoru 24 na notebooku s prostredim XFCE, slape v pohodke... aom zvedavy na tu novu Fedoru 25, aka bude

Nahoru
17.11.2016 15:18
Avatar

nemyslel som si, ze upgrade z jessie na jessie-backports mi deaktivuje GUI, ale vyriesil som to vratenim na opensource ovladac nouveau+xrandr

Nahoru
8.12.2015 12:28
Avatar

vypada to tak, ze PHP 5.6.X bude posledna verzia PHP5, lebu dnes, 3. decembra 2015 vysla verzia PHP7
viac na: http://php.net/index.php#…

Nahoru
3.12.2015 22:18
Avatar

Axel Springer su pekni vypalnici!
http://www.root.cz/…nim-reklamy/
http://www.root.cz/…cim-reklamy/

keby ponukali aspon kvalitnejsie sluzby

Nahoru
26.11.2015 10:20
Avatar

Tvoje jméno vždycky čtu jako "maktub" (مكتوب) z knihy Alchymista. :D Jak se vlastně správně vyslovuje?

Nahoru
16.7.2015 9:20
Avatar
Avatar
mkub

vyslovuje sa ako: ako m kub

16.7.2015 14:18
Avatar

prave vysla nova verzia Debian Linuxu s kodovym nazvom Jessie. Bude podporovana 5 rokov

Nahoru
26.4.2015 5:30
Avatar

25.4.2015 vyjde Debian 8 (Jessie)

Nahoru
23.4.2015 15:44
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

pak neváhej a napiš zprávu :)

23.4.2015 16:17
Avatar

PHP 6 ani nevyjde, pracuje sa na PHP 7

Nahoru
4.1.2015 1:37
Avatar
Avatar
mkub

PHP 5.6 je stale 5-tkova rada

5.1.2015 7:02
Avatar
Avatar
Matúš Petrofčík

Mkub, odkiaľ vlastne berieš takéto informácie? :)

4.1.2015 23:21
Avatar
Avatar
Matúš Petrofčík

Ja som myslel (lebo som tak niekde čítal) že 5.6 je vlastne 6, len tam nebolo dostatočne veľa zmien aby z toho bola nová hlavná verzia. To že rovno spravia PHP7 a nie 6 je trošku divné. Asi sa inšpirovali u Microsoftu (aj keď z iného dôvodu) :D

4.1.2015 23:20
Avatar

konecne zbuchany prvy clanok serie venovanej systemu GNU/Linux

Nahoru
8.7.2014 18:01
Avatar

ITnetwork bol podla mna cely omyl a najvacsi z omylom je komercializacia clankov, ktory sposobi odliv zacinajucich vyvojarov ku konkurencii...

Nahoru
3.6.2014 18:19
Avatar

trosku mi chybaju nastroje, ako Karel, ci jazyk Logo (typicky predstavitel je korytnacka), su to jazyky, ktore spadaju do kategorie Petra a k nim patri aj Baltik/Baltazar

Nahoru
18.2.2014 2:04
Avatar
Avatar
Matúš Petrofčík

Imagine (viac menej Logo) máme na škole, moc sa mi do toho nechcel ale spraviť ten predmet musím, tak ak ma to náhodou chytí, niečo by som pridal :)

6.4.2014 2:12
Avatar

ak sa mi podari Control Panel a Control Web dostat do Linuxu iba pomocou DOSEMU a WINE tak, aby to plne fungovalo, tak to budem velmi rad a mohol by som si oprasit pracu v RAD nastroji, co mam od bratranca, i ked nemam k nemu licencne cislo, pre moje drobne aplikacie a moje hratky, ktore nieco simuluju to plne staci

Nahoru
24.1.2014 20:40
Avatar

"Podle některých lidí prý obtloustlý tučňák neztělesňuje pravý půvab Linuxu, což ovšem znamená, že nikdy neviděli rozzuřeného tučňáka, který se na ně řítí rychlostí přes 100 mil za hodinu. Jinak by si dávali větší pozor na to, co o něm říkají."
- Linus Torvalds

Nahoru
24.1.2014 8:57
Avatar

subor .htaccess nie je iba na ciste URL, ale sluzi na on-the-fly rekonfiguraciu weboveho servera bez nutnosti znovunacitania konfiguracnych suborov, resp. bez restartu web servera. umoznuje:

  1. ciste URL,
  2. nastavit indexovy subor,
  3. zapina kompresiu medzi serverom a browserom (cim sa dosiahne zmenseniu prenesenych udajov,
  4. riadi pristup k suborom v adresari
  5. nastavuje chybovu stranku
  6. dalsie moznosti

na tieto funkcie je potrebne ho este povolit v subore servera Apache (standardne je vypnuty) a povolit aj dodatocne moduly

a subor.htaccess sa obvykle umiestnuje do korenoveho adresara, kde ma platnost pre dany adresar a vsetky podadresare, ale nie je to povinne... pokial by sa umiestnil do podadresara, tak tie vlastnosti v nom uvedene platia pre dany podadresar a vsetky podadresare, ktore su v nom
dalej je nacitavany vzdy podla nastavenia webservera pri poziadavke na webovu stranku, najprv sa nacita korenovy .htaccess daneho webu, nastavia sa podla neho parametre prostredia, nasledne sa nacitaju vsetky subory .htaccess az po lokalny a postupnew sa prostredie nastavi a az potom dojde k nacitavaniu webovej stranky

takymto sposobom by sa dalo dosiahnut aj to, ze web non-php.sk bude robeny cisto v html kode aphp kod v nom nebude fungovat, ale web php.sk, ktory tiez bude umiestneny na rovnakom fyzickom serveri uz bude pouzivat PHP

Nahoru
23.1.2014 9:46
Avatar

v popise máš chybku :) "...OenSUSE..."
btw ten sa mi ľúbi najviac

Nahoru
7.1.2014 7:01
Avatar

vazne nechapem tych uzivatelov systemov Windows, co si myslia, ze aj ked nebudu chodit na pornostranky, ze nic nechytia a kaslu na hocijaky antivirus

Nahoru
31.12.2013 2:12
Avatar

system mi uz bezi pekne na Debian Jessie, mensi problem bol s DNS a s Apache, ale uz je to vyriesene

Nahoru
11.12.2013 9:16