Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

3D tiskárna pro mobilní telefony

Zpravodajství Business 3D tiskárna pro mobilní telefony

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Olo je 3D tiskárna, která umožní tisknout 3D objekty z téměř jakéhokoliv chytrého telefonu. K tisku používá právě mobilní telefon, kterému skenuje displej a podle intenzity vydávaného světla tiskne. Na telefonu musí být samozřejmě spuštěna aplikace, která obstarává zobrazování tisknutého objektu. Jelikož video někdy řekne více než tisíc slov doporučuji zhlédnout video, které ukazuje proces tisknutí.

Olo

Tiskárna je složena ze tří částí – držák na mobilní telefon, „komora“ na tisknutý objekt a „strojovna“ s LED indikací průběhu tisku. Tisknout je možné z telefonu s maximální úhlopříčkou 5.8“ a plochým displejem. Do komory, kde se objekt tiskne, se musí nalít tekutý materiál s názvem Daylight Resins. Je dostupných několik typů tohoto materiálu:

Materiál Barva Barva Konzistence výrobku
Solid 80 Poly Bílá Matná Tvrdý
Red 60 Poly Červená Matná Pružný
Yellow 60 Poly Žlutá Matná Pružný
Blue 6 Poly Modrá Matná Pružný
Black 80 Poly Černá Matná Tvrdý
Wax 30 Poly Šedá Matná Fusable
Clear 50 Poly Bílá Průhledná Pružný
Soft 30 Poly Jantarová Lesklá Elastický

Aplikace pro chytré telefony je určena jak pro Android a iOS tak i pro Windows. Kromě zprostředkovávání tisku bude umožňovat také posílat 3D zprávy ostatním, kterří si budou moct zprávu vytisknout. Tiskárna nepotřebuje žádné externí napájení, je poháněna čtyřmi tužkovými bateriemi.

Využití

Možná využití

3D tiskárnu Olo si můžete předobjednat na Kickstarteru za 99 dolarů (cirka 2500 korun). To že má projekt velký potenciál potvrzuje i fakt, že v době psaní článku se v crowdfundingové kampani vybral již více než desetinásobek částky potřebné k realizaci projektu.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 25.3.2016 14:05
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!