Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Bezdrátová nabíječka nabíjející několik zařízení najednou

Energysquare je koncept bezdrátové nabíječky, která dokáže nabíjet hned několik zařízení najednou a přitom k nabíjení nepoužívá indukci ani elektromagnetické vlny. Výrobci použili vlastní technologii, díky které by rychlost nabíjení měla být srovnatelná, ne-li úplně stejná, jako při použití klasické drátové nabíječky.

Energysquare

Energysquare, zdroj: Kickstarter

Základem je velká plocha, na které jsou, jak již název Energysquare napovídá, vodivé čtvercové sektory. Aby se energie mohla přenést do zařízení, musí se na něj nalepit páska obsahující dva vodivé piny připojené do konektoru mobilního zařízení (microUSB, lightning, USB C). Do čtverců na podložce energie ve výchozím stavu nejde, na plochu tak můžete pokládat cokoliv, ani polití ji neuškodí. Energie jimi začne procházet až poté, co se vytvoří kontakt s piny na mobilním telefonu.

Energysquare nabíjení
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nabíjení přes Energysquare, zdroj: Kickstarter

Nabíjecí plocha také ve tvaru čtverce obsahuje 16 sektorů, přičemž každý je velký 5,5x5,5 centimetrů. Plocha ve tvaru obdélníku je velká 8x4 sektorů, jejichž hrana má velikost taktéž 5,5 centimetrů. Výrobci prezentují celou řadu možností využití zahrnující například rodinný dům, kancelář nebo pracovní schůzku.

Energysquare nálepky

Nálepky na telefon, zdroj: Kickstarter

Pokud by majitelé iPhonů nechtěli využívat samolepky na záda telefonu, mohou se těšit na zadní kryt, který výrobci slíbili za překročení hranice 70000 euro. Pro ostatní budou dostupné samolepky v různých barvách a velikostech.

Energysquare kabel

Jednoduché odpojení nálepky a připojení kabelu, zdroj: Kickstarter

Sadu čtvercového Energysquare a pěti nálepek si můžete objednat za 59 euro. Za obdélníkový si deset euro připlatíte. Doručení je plánováno od listopadu do prosince 2016.

Bezdrátovou nabíječku Energysquare, která může nabíjet více zařízení najednou, naleznete na serveru Kickstarter


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 4.6.2016 20:12
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:4.6.2016 22:30

To ale není bezdrátové nabíjení, je velice "drátové" :D

Odpovědět
4.6.2016 22:30
the cake is a lie
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Adam Ježek:5.6.2016 0:00

Tak se na to podívejme. Vynecháme bezdrátovost a půjdeme rovnou k věci.
Všimli jste si, jak ve videu skládají zařízení dál od sebe, aby nebyly 2 na jednom čtverci? Ty kontakty na koncích nálepek sou tak blízko, že u nevelkých telefonů by se mohlo povést dát 2 kontakty od 2 mobilů na jeden čtverec. A pokud jeden bude + a druhý -, tak doufám, že to ten jejich inteligentní systém pozná, jinak to je pěkný zahrávání si s elektronikou v mobilu.

Ve videu mluví o vytvoření standartu pro nabíjení všemožných zařízení. Jasně dobrej nápad, ale u menších zařízení jsou ty čtverce až moc velký. Takže udělat čtverečky o dost menší, jednak to vyřeší hned první problém s 2 kontakty na jednom, a jednak tim budu moct nabijet i chytré hodinky či náramky, které jsou ve spoustě případech menší než samotný čtverec, bez nutnosti "chytřejšího" uživatele.

Co se jejich voděodolnosti týče, chtěl bych to vidět až to celý poleju vodou při nabíjení několika zařízení(rozuměje při kontaktu s několika samolepkama).

A co když se mi to povede posypat železnýma pilinama nebo něčím podobně vodivým?

Jak dlouho asi ta nálepka vydrží vypojování a zapojování z portu, než se při ohejbání poškodí?

Jak se to vůbec dá používat, pokud mam na mobilu kryt? Je na to ta nálepka dostatečně ohebná?

A ještě kevšemu si to musim koupit, abych jim moh něco napsat.

Odpovědět
5.6.2016 0:00
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.