Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Bixi: ovládejte gesty mobil či notebook

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ovládání našich zařízení (ať už počítačů či smartphonů) gesty je jednou z mnoha věcí které jsme vždy obdivovali pouze ve sci-fi filmech. Možná namítnete, že se zde objevila zařízení jako Leap Motion nebo Kinect od Microsoftu. Doposud však ani jedno z těchto zařízení nebylo dost dobré, aby dokázalo nahradit klasickou myš, popřípadě dotykový displej.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Bixi je další ze zařízení, které se pokusí nahradit klasické ovládání chytrých zařízení pomocí svých gest. Tento malý šestiúhelník byl poprvé představen na veletrhu CES a nyní rozjel svou crowdfoundingovou kampaň na serveru Kickstarter. Přístroj se zde chlubí tím, že dokáže pomocí snímaní vašich gest ovládat přes Bluetooth nebo Wi-Fi připojené smartphony, tablety a další chytrá zařízení.

Na demo videu vše vypadá velice dobře a futuristicky, lidé zde gesty zapínají nahrávání GoPro kamery, zvyšují hlasitost hudby během sprchování nebo třeba scrollují na stránce, zatímco vaří. Bohužel realita nejspíš nebude přesně taková, jaká se z videa zdá být. Ačkoliv by gesta měla být přirozená a intuitivní, nejspíš nebude tak snadné si zapamatovat, které gesto máte na kterém zařízení nastavené, a tak se minimálně ze začátku používání Bixi budete ztrácet a tápat po tom jaké gesto použít.

Pokud vás tento projekt zaujal, můžete ho podpořit v jeho kickstarterové kampani, kde dosáhl již celkové částky 63 000 dolarů (cirka 1,5 milionu korun) z cíle 25 000 dolarů (asi 615 000 korun). Pokud přispějete minimálně 79 dolarů (něco kolem 2 000 korun) Bixi může být váš. Výrobce slibuje, že rozesílání hotových výrobků zahájí v březnu roku 2017.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 31.10.2016 18:46
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!