Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

CAST - sdílení multimédií mezi zařízeními v domácnosti

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdybyste mohli sledovat televizi s celou svojí rodinou a přitom být ve svém bytě v posteli? Nejspíš ne. Vývojářský tým GENII však přišel se zajímavým konceptem, jak by to mohlo fungovat. Všichni uživatelé v domácnosti se se svými zařízeními připojí ke „krabičce“ CAST, pomocí které spolu budou moci následně komunikovat a sledovat filmy, živé streamy, nebo hrát hry.

CAST

V praxi to funguje tak, že si například ve svém telefonu vyberete film, na který se chcete dívat. Pomocí aplikace ho můžete sdílet na televizi a sledovat ho tak na ní. Také můžete označit další členy rodiny, kterým video pošlete a film tak budete sledovat společně. V tom případě se nabízí i možnost zapnutí přední kamery nebo chatu, a v rohu obrazovky pak uvidíte reakce všech ostatních sledujících. Úplně stejně můžete sledovat i živé sportovní přenosy, TV pořady, nebo prohlížet fotky.

CAST – hry
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(CAST lze také využít na streamování her a následném sdílení dalším členům rodiny)

Ke krabičce se můžete připojit pomocí Bluetooth, WiFi, micro USB i ethernet kabelu. Celé balení obsahuje kromě CAST Boxu také webkameru CAST Cam a HDMI stick CAST Stick. Ten slouží k připojení televize a lze nahradit i Chromecastem.

CAST – specifikace

(kompletní specifikace)

Samotnou krabičku CAST Box si můžete předobjednat na Kickstarteru za 99 dolarů (2500 korun), kompletní set (CAST Hub) pak za 199 dolarů (5000 korun). Do ukončení předprodeje zbývá 56 dnů.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 14.11.2015 22:03
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!