Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Chytrá fitness sluchátka

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vi jsou bezdrátová sluchátka s jednoduchým názvem, která toho dokážou mnohem více než jenom reprodukovat hudbu. Po vzoru chytrých náramků a hodinek, jako například Fitbit nebo Sony SmartBand, zaznamenávají sportovní aktivity svého uživatele a poskytují mu statistiky. Oproti ostatním dostupným wearables toho ale nabídnou ještě více.

vi

(obr. zdroj: Kickstarter)

Jsou obsluhovány umělou inteligencí, která k uživateli mluví, upozorňuje jej na stanovené cíle, podporuje ho při cvičení a přizpůsobuje se jeho výkonům. Nabídne mu tak nejvhodnější cviky a sportovní aktivity uzpůsobené přímo pro něj.

vi

(obr. zdroj: Kickstarter)

Nejen že Vi poslouží jako osobní trenér, ale nabídnou i jiné funkce, které bychom od sluchátek očekávali. Můžete pomocí nich volat nebo samozřejmě poslouchat hudbu. Jsou schopny spolupracovat s aplikacemi Spotify, Apple Music Google Fit a HealthKit v mobilním telefonu. Samotná sluchátka pochází z dílen Harman/Kardon

vi

(obr. zdroj: Kickstarter)

Vi monitorují nejen aktivity uživatele, ale také co se děje v jeho okolí. Nabídnou celou řadu senzorů:

  • Senzor na měření srdečního tepu
  • Akcelerometr
  • Gyroskop
  • Barometr

Umělá inteligence za pomoci senzorů také pozná, jestli jsou sluchátka v uších a „rozumí“ řeči uživatele (nejspíše jenom angličtina).

vi

(obr. zdroj: Kickstarter)

Zařízení komunikuje s mobilní aplikací (pro systém Android a iOS), která ukazuje statistiky a uživatel si zde může stanovit cíle, nastavit tréninkové plány nebo přizpůsobit umělou inteligenci. S výdrží na tom ovšem není Vi moc dobře. Na jedno nabití by díky dvěma 90mAh článkům měly vydržet přes osm hodin. Nabíjí se prostřednictvím klasického microUSB konektoru.

vi

(obr. zdroj: Kickstarter)

Na serveru Kickstarter se vybral již téměř pětinásobek částky potřebné k realizaci projektu, kampaň končí zhruba za měsíc. Cena za jedny sluchátka Vi je na Kickstarteru stanovena na 199 dolarů, maloobchodní cena bude o 50 dolarů vyšší. Předpokládané doručení je plánováno na prosinec 2016 a leden 2017.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 15.6.2016 9:13
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
polemes
Redaktor
Avatar
polemes:15.6.2016 15:00

Zajímavé

 
Odpovědět 15.6.2016 15:00
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.