Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Čtečka e-knih s Androidem

Na crowdfundingovém serveru Indiegogo se objevila čtečka elektronických knih, která nejen že má obrovský 13.3 palcový displej, ale ještě navíc operační systém Android. Jde o klasickou čtečku s e-ink displejem, která umožní číst knihy a dokumenty nejrůznějších formátů (jak výrobci tvrdí, od EPUB až po PDF) a vkládat do nich poznámky či zvýrazňovat pasáže textu díky stylusu. Specifikacemi nijak zvlášť neohromí, přihlédneme-li však k faktu, že se jedná o čtečku knih, jsou specifikace více než uspokojivé.

Displej 13.3“, e-ink Mobius, 1600x1200 px (UXGA), flexibilní
Procesor iMX 6 SoloLite
RAM 512 MB
Úložiště 4 GB, rozšiřitelné až o 32 GB
Operační systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich
Baterie 1270 mAh
Rozměry 233 x 310 x 6.6 mm
Hmotnost 350 g
Konektivita WiFi
Ebook čtečka
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Díky e-ink displeji a použitému hardwaru by měla čtečka vydržet na jedno nabití až 4 týdny. Přestože na čtečce běží Android a můžete si tak nainstalovat téměř jakoukoliv aplikaci z obchodu Google Play Store, využijete ji pouze jako čtečku knih, popřípadě emailů nebo článků z internetu. Pokud byste si chtěli stáhnout a zahrát nějakou hru, nebo se podívat na film máte smůlu. E-ink dispeje mají totiž oproti LCD velmi malou obnovovací frekvenci. O tom se nicméně můžete přesvědčit na videu níže.

Na Indiegogo je čtečka dostupná za 699 dolarů (zhruba 16 a půl tisíce korun). Pokud si ještě 30 dolarů (cirka 700 korun) připlatíte dostanete navíc náhradní stylus s náhradním hrotem, pouzdro na čtečku a adaptér do zásuvky. Poštovné není v ceně zahrnuto. Předpokládané doručení zákazníkům je v září tohoto roku (2016).


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 20.3.2016 15:52
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:20.3.2016 21:29

A to si někdo chce za 16k koupit? Myslím, že Amazon Kindle na tom je o dost lépe a s o dost menší cenou, ale zase je menší. Ale popravdě, kdo potřebuje tak velké místo na knížku? :-)

Odpovědět
20.3.2016 21:29
Student FIT ČVUT. In love with Flutter. :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://g...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.