Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Dokovací stanice s vysokým cílem

NextDock vypadá jako obyčejný notebook. Ve skutečnosti jde však „pouze“ o dokovací stanici. Tedy hodně vylepšenou dokovací stanici pro mobily, tablety nebo například USB počítače.

NextDock
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Stanice nabídne 14 palcovou obrazovku, bezdrátovou klávesnici s touchpadem a zabudovanou baterii. Z mobilního telefonu tak dokáže udělat téměř plnohodnotný počítač. A to jak ze smartphonů se systém Windows 10 za použití Continuum, tak i z těch s Androidem a iOS pomocí mini HDMI. Díky tomuto portu také může posloužit jako sekundární monitor pro notebook nebo počítač. Nechybí ani USB konektor, takže NextDock můžete využít i k připojení mini USB počítače.

Specifikace:

Obrazovka 14.1“, 1366*768
Bluetooth 4.0
Baterie Li-Ion, 10000 mAh
Rozměry 351x233x20 mm
Hmotnost 1490 g
Konektivita 2x USB port, microSD čtečka, mini HDMI, 3.5mm jack (výstup)

Jak výrobci tvrdí, NextDock je pouze začátek a jejich vize je ještě o něco výš. Jejich plánem je vytvořit modulární počítač, který bude mít dvě části. První bude velmi podobná NextDocku a druhá bude modul s operačním systémem, diskem a procesorem. Cílem tak je nejspíše vytvořit počítač, který budete moct používat kdekoliv – doma jako desktop, v práci jako notebook nebo na cestách v podobě tabletu.

Vize do budoucnosti

Na serveru Indiegogo si můžete dokovací stanici předobjednat za 119 dolarů (necelé 3000 korun). Maloobchodní cena pak bude o 30 dolarů vyšší (cirka 700 korun). Poštovné není v ceně zahrnuto, předpokládané doručení je v červnu 2016.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 26.3.2016 14:41
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:26.3.2016 19:11

Lakava predstava, at uz v kombinaci s treti malinou, nebo v ramci projektu Maru spolu s Nexusem ...

 
Odpovědět
26.3.2016 19:11
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.