Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

FormBox: jednoduchá tvorba forem

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

FormBox je další z úspěšných projektů ze serveru Kickstarter. Jde o „tiskárnu“ forem pro trojrozměrné objekty, která se prezentuje sloganem „Rychlejší než 3D tiskárna, jednodušší než pečení dortu, poháněno vysavačem“ a funguje na úplně stejném principu jako vakuovač (například potravin).

FormBox

FormBox, zdroj: Kickstarter

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Na plochu vakuovače je třeba nejprve položit fólii z termoplastu, ze které se stane výsledná forma pro 3D objekty. Poté se fólie nadzvedne držákem, aby se pod ní mohl vložit libovolný předmět, který bude sloužit jako šablona. Teď už stačí FormBox zapnout a držák s fólií přitisknout na vzorový předmět. Nyní přichází na řadu proces vakuování, při kterém se začne odsávat vzduch a termoplastová fólie tak přesně opíše tvar předmětu. FormBox k odsávání vzduchu používá vysavač a dle vývojářů by měl být kompatibilní se všemi typy vysavačů. Výsledkem je plastová forma, ve které můžete odlévat chtěné předměty.

FormBox

FormBox, zdroj: Kickstarter

Pro tvorbu předmětu už můžete využít téměř libovolný materiál, výrobci například použili těchto osm typů materiálu:

  • silikon
  • sádra
  • beton
  • pryskyřice
  • pěna
  • čokoláda
  • led
  • želé

Balení kromě vakuovače obsahuje také 30 různobarevných termoplastových listů, materiály pro odlévání si však už musí každý pořídit sám. TermBox si můžete předobjednat na Kickstarteru za 349 dolarů (cirka 8200 korun). Doručení si můžete naplánovat od května do července.

Tiskárnu forem TermBox naleznete na serveru Kickstarter


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 5.5.2016 20:16
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!