Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Gest - ovládejte počítač gesty

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
Gest

Gest je další zajímavý projekt z Kickstarteru. Je to zařízení které snímá pohyby prstů ruky a podle toho dokáže ovládat počítač, telefon, nebo tablet. Například takto můžete psát na „neviditelné“ klávesnici. Zařízení snímá prsty, kterými „píšete“ na stole a podle pohybu dokáže rozpoznat, jaké písmeno chcete napsat. Mezeru napíšete jednoduchým mávnutím ve vzduchu. Další využití najde například v grafice. Pomocí gest budete moct ovládat Photoshop, nebo 3D modelovací nástroje, jako je Maya nebo 3DS. Umožní vám upravovat jas, velikost štětce, umisťovat objekty, nebo s nimi pohybovat. Vývojáři také nabídnou Python a Java API, pro práci s gesty. Využití Gest se nabízí také například ve virtuální realitě.

Gest
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(API pro práci s gesty)

Vývojáři tvrdí, že baterie vydrží celý den používání, kapacitu ale neuvádí. Gest bude komunikovat přes Bluetooth, takže ho využijete nejen při práci s počítačem, ale i s chytrým telefonem. Tento projekt můžete podpořit na Kickstarteru za 149 dolarů (přes 3,5 tisíce korun). K realizaci projektu je potřeba vybrat 100 tisíc dolarů (2,5 milionu korun) a do konce zbývá ještě necelý měsíc.

Níže se můžete podívat, jak bude fungovat psaní na „klávesnici“.

Zdroj obrázků: Kickstarter
Zdroj: The Verge, Kickstarter


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 30.10.2015 22:40
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!