Psst. EU dotace 85 % pro OSVČ a firmy lze nyní čerpat i na e-learning. Více informací
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Python týden

μPeek: mikroskop do kapsy

μPeek je švýcarský nůž mezi malými mikroskopy. Má velikost kreditní karty, takže se vejde do peněženky a komunikuje bezdrátově s chytrým telefonem.

popis
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Mikroskop se „přilepí“ na telefon, na kterém bude díky speciálně upravenému povrchu držet. Komunikuje s ním bezdrátově, prostřednictvím technologie Bluetooth. μPeek se ovládá speciální aplikací, která je dostupná pro Android a iOS.

obrázky

Umožní přiblížení 35-350x s rozlišením 1.4 μm (záleží na smartphonu) a má v sobě zabudovanou baterii, která vydrží až 4 hodiny používání. Mikroskop nabídne hned několik režimů – světlý, tmavý a UV. Disponuje certifikací IP65 (úplně krytí proti prachu a ochrana proti tryskající vodě).

porovnání

Přestože se μPeek klasickému laboratornímu mikroskopu úplně vyrovnat nemůže, možností jak ho využít je spousta. Podle výrobce je velmi užitečný například ve škole. Za cenu jednoho klasického mikroskopu by škola mohla vybavit celou třídu (μPeek je asi 28krát levnější než laboratorní mikroskop) těmito kapesními mikroskopy.

Na Kickstarteru si jej můžete předobjednat za 135 dolarů (přes 3000 korun), nebo za 176 dolarů (přes 4000 korun) v tzv. modré edici, která oproti levnějšímu modelu nabídne UV. Dostupný je v několika barevných variantách – zelená, modrá, černá, růžová a zlatožlutá.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 26.12.2015 18:02
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
hanpari:27.12.2015 8:52

Pěkné, díky za zprávu.

 
Odpovědět
27.12.2015 8:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.