Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Modulární počítač pro děti

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Infinity je modulární počítač (notebook), který je určený především dětem školního (první stupeň základní školy) a předškolního věku. Jeho koncept byl vytvořen neziskovou organizací One Education za účelem podpory technického myšlení dětí již v raném věku. Hlavní výhodu vidí výrobce v tom, že si dítě svůj počítač bude moci, díky modulům, sestavit v podstatě samo a bude mít za něj tak větší odpovědnost. Další výhodou bude bezesporu levná údržba a modernizace. Jednotlivé moduly se totiž dají vyměnit, nebo i otevřít a následně opravit. Počítač by měl být i šetrný k životnímu prostředí a díky použití modulů by mělo ubýt elektronického odpadu.

počítač Infinity

(dětský modulový počítač Infinity)

Modulů bude k dispozici celá řada. Základem bude tzv. Core modul (základní), který bude obsahovat procesor, RAM, úložiště a WiFi čip. Další bude modul baterie a dotykového displeje. Důležitý bude také „infinity hub“, do kterého se připojují všechny ostatní moduly a sám obsahuje USB porty a reproduktor. Chybět nesmí ani klávesnice a kryt na moduly. Dostupný bude i modul s fotoaparátem.

Moduly

(jednotlivé moduly, které ještě nejsou připojeny)

Základní výbava by pak měla vypadat následovně:

Výbava

Infinity bude běžet na operačním systému Android, výrobce však pracuje i na verzi s plnohodnotným desktopovým Linuxem (pravděpodobně Ubuntu). Předinstalovány na něm budou nejrůznější výukové programy a hry. Na serveru Indiegogo si jej můžete předobjednat za 249 dolarů (přes 6000 korun), což je o 50 dolarů (přes 1000 korun) méně, než bude jeho maloobchodní cena.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 26.11.2015 19:40
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Creevek
Člen
Avatar
Creevek:28.11.2015 19:18

Něco takového by se mi líbilo i pro dospělé. :D

Odpovědět 28.11.2015 19:18
Lenost matka pokroku. Twitter: @Creevek_CZ
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Creevek
Milan Křepelka:28.11.2015 21:07

To je dobrá myšlenka, ale v kontextu toho jak funguje byznys poměrně nereálná.

 
Odpovědět  +1 28.11.2015 21:07
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
Taskkill:29.11.2015 0:16

Ono je to nerealny uz jen tim napadem. Kluci tak trochu vynalezli kolo, protoze kdo ma dite, mladsiho zourozence, nebo je proste ujetej na tyhle nesmysly, vi ze tehle udelatek pro deti uz bylo tolik, teda spis pokusu, videl jsem pocitace, pocitadla, kalkulacky, tablety, pseudotablety, kdovico jeste. Ne fakt si nemyslim, ze tohle je zpusob jak udelat diru do sveta a fakt si nemyslim, ze nejaky decko v dnesni dobe bude mit uctu k plastovy cihle co se bude za pul roku sekat :D. NAVIC dnesni deti se vetsinou nechteji ucit a poznavat, chteji se proste nudit a hrat si blbosti na cemkoliv co neni tohle.

Editováno 29.11.2015 0:16
 
Odpovědět  +2 29.11.2015 0:16
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Taskkill
Milan Křepelka:29.11.2015 0:26

Myslel jsem tu část pro dospělé. Mít možnost vyměnit ty části které ti zastaraly nebo odešly do věčných lovišť. Větší variabilita možností, i když dneska je taktéž poměrně silná. Máš "domácí" noťas a jedeš na cestu? V pohodě. Vyměníš silnou grafiku za druhou baterku a necháš tam integrovanou.

 
Odpovědět  +2 29.11.2015 0:26
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
Taskkill:29.11.2015 0:29

Pravda, co tomu vytknout. Neni co, koneckoncu tahle modularita je genialni koncepce. Kdyz je rec o takovemtom modulovani notesu pri cestach, videl jsi ten nejsilnejsi notes od Asusu ? Tomu ja rikam modularita na cesty sbalena :D.

 
Odpovědět  +1 29.11.2015 0:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.