Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Nabíjejte mobilní telefon energií z rostlin

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Dnes si ukážeme projekt ze serveru Indiegogo, který na první pohled vypadá poněkud šíleně. Bioo team slibuje, že s pomocí jejich květináče dokážete nabít mobilní telefon energií získanou z rostlin. Díky výživě rostlin, fotosyntéze, při které mimo jiné vzniká také kyslík, můžeme získat stoprocentně ekologickou elektřinu.

Květináč Bioo Lite

Květináč Bioo Lite, zdroj: Indiegogo

Můžete takto nabít přibližně dvě až tři zařízení za den. V květináči je nenápadně ukryt USB výstup, který vypadá jako dekorační kámen. Květináč s jakoukoliv rostlinou můžete umístit téměř kamkoliv, kde obvykle nabíjíte svůj mobilní telefon nebo tablet. Zvládne dodávat proud o velikosti 0.5 Ampérů. Jak Bioo Lite vypadá uvnitř, zjistíte na následujícím obrázku.

Jak funguje získávání elektrické energie

Jak funguje získávání elektrické energie, zdroj: Indiegogo

Bioo je také vybaven vlastní nádržkou na vodu, o zalévání rostliny se stará sám. Tím prý ušetříte až 8 litrů vody za měsíc. Ta může být samozřejmě z libovolných zdrojů, například dešťová.

Používání Bioo

Používání Bioo, zdroj: Indiegogo

Květináč si můžete předobjednat na Indiegogo za 89 euro, což odpovídá přibližně 2,4 tisíce korun. Poštovné není v ceně zahrnuto. Předpokládané doručení v je prosinci letošního roku.

Květináč schopný nabíjet mobilní telefon naleznete na serveru Indiegogo


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 19.4.2016 8:49
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Josef Kuchař - Pepa489:19.4.2016 15:48

Docela cool, jen kdyby to nebylo tak drahé :(

Odpovědět 19.4.2016 15:48
2x piš, jednou debuguj
Avatar
lastp
Redaktor
Avatar
lastp:20.4.2016 16:27

Bylo by to cool, kdyby to fungovalo. Původní článek na serveru indiegogo je napsán stylem, aby nalákal co nejvíce důvěřivých lidí. Obsahuje spoustu nic neříkajících marketingových frází, například hned první nadpis "Our dream, your dream". Na první pohled to vypadá jako fishing, jediným cílem je nachytat lidi a dostat z nich peníze.

 
Odpovědět  +1 20.4.2016 16:27
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.