Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Nalepovací čočky pro mobily

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Italský tým vývojářů přinesl na server Kickstarter zajímavý koncept čoček, který ocení nejen ti, kteří rádi fotí mobilním telefonem. Na sadě Micro a Macro čoček pro mobil by nebylo nic tak neobvyklého, pokud by však nebyla kompatibilní se všemi mobilními telefony s fotoaparátem a čočky by se nevešly do peněženky.

čočky v pouzdře do peněženky

(čočky v pouzdře do peněženky, zdroj: Kickstarter)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dle výrobce jsou čočky BLIPS nejtenčí na světě. Macro je tenká 0.5 milimetru, Micro 1.2 milimetru. Díky své tloušťce se BLIPS vejdou téměř všude. Můžete je nosit v kapse vedle mobilu či v peněžence v pouzdře velikosti kreditní karty. Ovšem jejich hlavní výhoda spočívá v jednoduchosti provedení a rychlosti instalace na mobil. Čočky jsou připevněny na pásku, který jednoduše přilepíte k jakémukoliv telefonu během vteřiny a stejně rychle jej také odděláte.

čočky BLIPS

(čočky BLIPS, zdroj: Kickstarter)

Macro čočka je vhodná pro focení detailních snímků rostlin nebo živočichů v pohybu, Micro zase slouží k sledování nehybných objektů. Nabídne větší přiblížení a kvalitní rozlišení pro sledování struktury látek, z určité části tak může nahradit mikroskop.

porovnání Micro a Macro

(Detailní snímek červené cibule – porovnání Macro a Micro čočky, zdroj: Kickstarter)

Základní balení obsahující pouze dvojici čoček si můžete na Kickstarteru pořídit za 20 euro (cirka 500 korun). Dostupné je také balení s názvem Lab Kit, které kromě čoček obsahuje zdroj světla, stojánek pro telefon a podložní sklíčka. Slouží tak k částečnému nahrazení mikroskopu tam, kde není potřeba velmi vysoká kvalita (například ve školách). Lab Kit si můžete předobjednat za 40 euro (přibližně 1000 korun).

Dvojici nalepovacích Micro a Macro čoček BLIPS naleznete na serveru Kickstarter


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 22.5.2016 16:45
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!