Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Tyčka místo myši

Představte si, že můžete ovládat váš počítač „kouzelnou hůlkou“ podobné té ze série o Harry Potterovi. Startup GESTOR ze serveru Kickstarter se snaží o něco podobného. Jeho hlavní funkce je ovládání počítače podobně jako myší, nýbrž nepohybujete myší po stole, ale máváte „tyčkou“ Gestor ve vzduchu. Kromě pouhého ovládání kurzoru umožní samozřejmě simulovat levé i pravé tlačítko myši a dokonce i scrollovací kolečko.

Gestor
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Gestor nabídne celkem 3 dotyková tlačítka. První (odspodu) slouží jako detektor používání. Pokud se tohoto tlačítka nedotýkáte nic se neděje. Zároveň je otáčivé a můžete s ním tak scrollovat (nebo zoomovat) na stránce. Prostřední tlačítko slouží jako levé tlačítko myši, poslední pak jako pravé. S počítačem komunikuje přes USB adaptér (stejný princip jako v případě bezdrátové myši). O napájení se stará jedna mikrotužková (AAA) baterie.

Gestor

Přestože hlavním účelem tohoto zařízení je ovládání počítače, výrobce věří, že najde využití i při ovládání chytrých televizí, VR zařízení, nebo i jako obyčejný prezentér. Na Kickstarteru si jej můžete předobjednat za 75 kanadských dolarů (něco přes 1300 korun) a doručeno vám bude v červnu 2016. Maloobchodní cena pak bude ještě o něco vyšší – 99 kanadských dolarů (cirka 1750 korun), což není zrovna málo.

Barvy

(Gestor bude dostupný ve čtyřech barevných kombinacích)


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 24.1.2016 19:18
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Libor Šimo (libcosenior):25.1.2016 14:06

Vingárdium Levijósa ... a notebook sa vznesie. :-D

Odpovědět
25.1.2016 14:06
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:1.2.2016 17:45

U počítače si to moc neumím představit, vzhledem k tomu, že většinou sedíte u stolu... ale k televizi, u které naopak většinou ležíte na gauči, by to bylo revoluční! :-)

 
Odpovědět
1.2.2016 17:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.