Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Univerzální gadget pro mobilní telefony

Pro mobilní telefony existuje celá řada příslušenství. Lidé mají zájem o powerbanky, USB disky či bezdrátové ovladače. A co kdyby bylo tohle všechno dohromady dostupné jako přívěšek na klíče. Zhruba takhle mohl uvažovat tým kanadských vývojářů prezentující na serveru Indiegogo gadget EVO, který nabídne celkem 8 různých možností využití.

EVO funkce

(obr. zdroj: Indiegogo)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Přívěšek, svým vzhledem podobný klíči od auta, poslouží jako „KáPéZetka“ pro mobilní telefony. V případě vybití telefonu mu může dodat energii ze své 900mAh baterie pomocí integrovaného kabelu s microUSB konektorem (k dispozici je i Lightning či USB Type-C). Baterie se nabíjí integrovaným USB kabelem (samec), nebo pomocí vyklápěcí zástrčky přímo ze zásuvky. Jelikož gadget má slot pro MicroSD kartu, nabízí se možnost využít jej jako rozšíření vnitřního úložiště smartphonu. Díky vyklápěcí části zepředu může sloužit i jako stojánek pro telefon.

EVO jako stojánek

(obr. zdroj: Indiegogo)

Kromě pasivních vylepšení může být gadget EVO také připojen k mobilu přes Bluetooth a ovládat jej pomocí tří tlačítek. K dispozici je několik různých režimů ovládání:

  • Fotoaparát: první tlačítko slouží k pořízení snímku, druhé k zoomování
  • Hudba: přehrát/pozastavit hudbu, přepínání mezi předchozí/nás­ledující skladbou, zesílit/zeslabit zvuk médií
  • Kancelář: zapnout/vypnout zvonění, spustit nahrávání zvuku, poslat předem definovanou SMS, předstírat hovor (fake call)
  • Bezpečí: přivolá pomoc nebo kontaktuje rodinu

Mezi jednotlivými režimy se přepíná v aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS. Pomocí aplikace také můžete EVO najít na mapě, nebo naopak, gadgetem můžete najít telefon.

Na serveru Indiegogo si můžete univerzální gadget EVO předobjednat za 49 dolarů (cirka 1200 korun), což je téměř o polovinu méně, než předpokládaná maloobchodní cena (2100 korun). Doručení je plánováno na prosinec 2016.

8in1 gadget EVO naleznete na serveru Indiegogo


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 11.5.2016 12:05
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!