Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Visací zámek s čtečkou otisků prstů

Čtečky otisků prstů se dnes objevují čím dál tím více v chytrých telefonech nebo noteboocích, aby uživatelům usnadnili odemykání svého zařízení. Muže jménem David Tao napadlo integrovat čtečku otisků prstů i do visacího zámku. Uživatel si tak nebude muset pamatovat žádný číselný kód nebo s sebou pořád nosit klíče, zámek odemkne pouhým dotykem.

animace
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Visací zámek TappLock nastavíte pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu (s kterým zámek komunikuje přes Bluetooth 4.1). Můžete přidávat a odebírat uživatele, kteří budou moci zámek odemykat (kdykoliv, nebo pouze v určitém časovém rozmezí). Zámek je schopen si zapamatovat až 200 různých otisků prstů.

aplikace

Výrobce také vyzdvihuje vysokou bezpečnost zámku:

  • Čtečka otisků prstů: velmi bezpečný a šifrovaný senzor FPC 1020, který používají také high-endové smartphony
  • Bluetooth: TappLock používá AES 128 bitové šifrování používané i armádou
  • Firmware: Pokud se někdo pokusí zámek „otevřít“ násilnou cestou, spustí se hlasitý alarm
  • Anti-shimming: Západka je navržena tak, aby se do ní nedal strčit žádný předmět (například kus drátu) a zámek tak otevřít
  • Tělo zámku: TappLock je vyroben pouze ze dvou svařených kusů, měl by být vodotěsný a schopný pracovat od -20°C do 45°C

Zámek bude dostupný ve dvou provedení – Tapplock a TappLock Lite – které se navzájem liší pouze baterií. TappLock Lite je napájen vyměnitelnou 2032 baterií (knoflíková) s výdrží zhruba 6 měsíců. Tapplock má zabudovanou 1200mAh Lithium baterii s výdrží až 3 roky s možností nabíjení.

varianty

Obě varianty můžete koupit v několika barevných kombinacích. Na serveru Indiegogo si můžete TappLock Lite předobjednat za 46 dolarů (cirka 1100 korun) nebo Tapplock za 49 dolarů (asi 1200 korun).


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 1.2.2016 9:37
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
Ondřej Langr (andysekcze):2.2.2016 18:07

Co když ztratím prst? :-`

Odpovědět
2.2.2016 18:07
I have a charger. I have Note 7. Umh I haven't Note7.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.