Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Chytré outdoorové hodinky od Casio [CES]

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Casio, japonský výrobce hodinek a elektroniky, ukázal světu své první chytré hodinky. Jsou to obrovské outdoorové hodinky s kulatým displejem a Androidem Wear nesoucí název Smart Outdoor Watch WSD-F10. Kromě jiného jsou vodotěsné až do 50 metrů a splňují standard MSL-STD-810 americké armády. Přijdou také například s tlakovým snímačem a akcelerometrem.

Casio Smart Watch

1.32 palcový displej je v Moto 360 stylu „prázdné pneumatiky“ - 320x300 px a je dvouvrstvý – LCD s monochromním módem, díky kterému hodinky mohou vydržet i více než měsíc na jedno nabití. V tomto režimu však nezvládnou nic jiného, než zobrazovat čas. Pro barevný režim Casio vyvinulo vlastní „ciferníky“ nazývané nástroje, které umožňují snadný přístup k senzorům a jiným informacím. Zobrazují například nadmořskou výšku, tlak vzduchu, kompas, aktivitu majitele a spoustu dalšího. Nechybí ani hardwarové tlačítko pro přepínaní mezi nástroji, pokud máte rukavice.

Casio Smart Watch

Kromě aplikací od Casia budou v hodinkách předinstalovány i aplikace typu RunKeeper, ViewRanger nebo MyRadar. Maloobchodní cena hodinek se bude pohybovat kolem 500 dolarů (12.500 korun), což je sice poměrně dost na chytré hodinky, nicméně některé outdoorové hodinky od Casia se prodávají i za cenu trojnásobnou. V Americe se začnou prodávat začátkem dubna.

Zdroj: The Verge

TIP: Všechny zprávy o veletrhu CES 2016 na ITnetwork.cz můžete sledovat zde

 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 6.1.2016 18:22
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!