Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

EHang 184 - trochu přerostlý osobní dron [CES]

Když se řekne dron, většina z nás si vybaví malou kvadrokoptéru, se kterou si můžete lítat na zahradě. Kolik z vás si ale vybaví kvadrokoptéru, do které nasednete a odletíte nakupovat? Ano, nasednete.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

EHang 284 je totiž opravdu velká kvadrokoptéra, nebo spíše oktokoptéra (ačkoliv má 4 ramena, na konci každého jsou proti sobě 2 nezávislé motory s vrtulemi), které má na sobě připevněnou kabinu pro cestující. Vevnitř se nachází jedna sedačka, ale také bohatá výbava, na kterou jsme zvyklí z auta, jako třeba klimatizace nebo osvětlení.

Podrobnější technické specifikace zatím nebyly prozrazeny, ale EHang 184 na jedno nabití vydrží ve vzduchu zhruba 23 minut, lítá rychlostí 90 km/h a váží zhruba 200 kilogramů. Pro snadnější uskladnění je možno ramena sklopit.

Podle společnosti EHang nebude možné drona manuálně řídit. Ve snaze minimalizovat možnost lidské chyby si do chytrého telefonu nainstalujete aplikaci, kde na mapě vyberete místo, nastavíte si teplotu klimatizace, zmáčknete tlačítko a pak už se jen můžete kochat výhledem.

Jenže pravděpodobnost, že v blízké budoucnosti budeme takto cestovat je velice malá. Pokud by se parkoviště proměnila na heliporty i s možností dobíjení, tak je největší problém co na to řekne FAA (Federal Aviation Administration, Federální uřád pro letectví), který by toto nejspíše jentak nepovolil.

Zdroj: TechCrunch


 

Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Článek pro vás napsal Adam Ježek 9.1.2016 23:07
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
Richard Závodný:10.1.2016 13:18

Ten koncept se mi líbí, avšak využítí v reálném prostředí bude hodně malé a vídím to spíše jako posun ve vývoji. 23 minut je opravdu málo a popravdě bych se do toho bál nástoupit, natož s tím někam letět. Za pár let možná, až se zdokonalí technologie, tak možná... :)

Adame našel jsem jednu menší chybku v příspěvků:

 
Odpovědět
10.1.2016 13:18
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Richard Závodný
Adam Ježek:10.1.2016 13:43

No právě, nejspíš to jentak nebude, a někteří dokonce spekulují, že je to jenom jedna velká reklama, aby zvedli povědomí o svejch ostatních dronech.

A bylo jedenáct večer po oslavě, nemůžeš toho po mě chtít tolik :D

Odpovědět
10.1.2016 13:43
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.