Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Kangaroo - netradiční počítač s Windows 10 do kapsy [CES]

Na trhu je již spousta tyčinek s Windows 10, které pomocí HDMI portu zapojíme do televize a přeměníme jí na počítač. Ale Kangaroo je jiný. A nikoliv jenom tím, že nemá tvar tyčinky.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kangaroo od firmy InFocus je malý počítač velikostí a tvarem připomínající telefon, takže se vejde do kapsy a je ideální na přenášení. Disponuje čipem Intel Atom, 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště, rozšířitelnou pomocí microSD karty. Kangaroo stojí 99 USD (cca 2 400 CZK) a v balení je i odnímatelný dock, který disponuje HDMI portem, jedním USB 3.0, jedním USB 2.0 portem a napájecím jackejm. Pokud je dock odpojený, tak s počítačem nic dělat nemůžete, jenže dock zde primárně plní naprosto jinou funkci než připojení pár konektorů.

Dock má stejný tvar jako Kangaroo a při připojení jej jen trochu prodlouží, takže nijak nepřekáží. Docků můžeme mít kolik chcete a libovolně je měnit, a to z jednoho prostého důvodu - je v něm totiž ukrytá baterie, která dokáže Kangaroo napájet až 4 hodiny. Ale k čemu to, když nemáte monitor? Pokud Kangaroo nebudete mít zrovna během prezentace na druhém konci místnosti u projektoru, tak můžete do USB portu připojit Lightning kabel, druhý konec zapojíte do iPadu a proměníte jej v dotykový monitor pro Kangaroo. To už by mohlo být přínosné, nicméně stále zůstává otázka, jak je to výhodnější od nějakého 2v1 zařízení s Windows 10, nebo proč nekoupit mnohem levněji jen nějakou jednoduchou tyčinku.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.1.2016 21:14
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:10.1.2016 23:45

Stále čekám na zařízení ve stylu asus padphone. Tedy vezmu telefon a strčím ho do něčeho co je notebook... Výpočetní výkon notebooku je tedy v telefonu. Já vím, slabý výkon, atd... Ale celé kontinuum by trochu víc dávalo smysl. Protože takto to kontinuum (vím, že se to píše s C, jenom chci být zábavný) slízlo skoro všechny nevýhody klasického desktopu - tedy potřeba další klávesnice, monitoru a myši, špatná přenositelnost...

 
Odpovědět
10.1.2016 23:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.