WeDo 2.0 - Výukový robot z LEGA [CES]
V poslední době jakoby se roztrhl potel s roboty nebo technologickými hračkami, které si dávají za cíl učit děti programovat. Nyní se objevil další, ale tentokrát byl prezentovaný na veletrhu CES. Robota představila firma LEGO a dává si za cíl, co jiného než naučit děti programovat. Je jím robůtek WeDo 2.0, který je určený primárně do základních škol.

Jedná se o sadu 280 dílků, ze kterých je možno tvořit, například demo robota Milo, který umí třeba sledovat čáru na zemi. Robot je programován ve speciální aplikaci pomocí skládání ikonek jednotlivých funkcí. Navíc, jak je program vykonáván, tak jednotlivé ikonky blikají. Jakýsi debugging pro děti a navíc funkce, kterou by jistě ocenili i někteří opravdoví programátoři.
Základní příručka obsahuje spoustu návrhů ke stavění. Kromě robota Moli můžete postavit také robotickou žábu, nebo dokonce i rover, aby si děti mohly hrát, že jsou na Marsu.
WeDo 2.0 je k dispozici za 160 USD (cca 4000 CZK) a pro výukové účely je možné dokoupit ještě rozšířenou sadu, kterou pořídíte za dalších 290 USD (cca 7300 CZK). S touto cenou ale nemůžeme čekat nějaké masivní rozšíření ve školách, jelikož né každá škola si může dovolit koupit několik hraček v této ceně.
Zdroj: Engadget