Benefit portál
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

WeDo 2.0 - Výukový robot z LEGA [CES]

V poslední době jakoby se roztrhl potel s roboty nebo technologickými hračkami, které si dávají za cíl učit děti programovat. Nyní se objevil další, ale tentokrát byl prezentovaný na veletrhu CES. Robota představila firma LEGO a dává si za cíl, co jiného než naučit děti programovat. Je jím robůtek WeDo 2.0, který je určený primárně do základních škol.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jedná se o sadu 280 dílků, ze kterých je možno tvořit, například demo robota Milo, který umí třeba sledovat čáru na zemi. Robot je programován ve speciální aplikaci pomocí skládání ikonek jednotlivých funkcí. Navíc, jak je program vykonáván, tak jednotlivé ikonky blikají. Jakýsi debugging pro děti a navíc funkce, kterou by jistě ocenili i někteří opravdoví programátoři.

Základní příručka obsahuje spoustu návrhů ke stavění. Kromě robota Moli můžete postavit také robotickou žábu, nebo dokonce i rover, aby si děti mohly hrát, že jsou na Marsu.

WeDo 2.0 je k dispozici za 160 USD (cca 4000 CZK) a pro výukové účely je možné dokoupit ještě rozšířenou sadu, kterou pořídíte za dalších 290 USD (cca 7300 CZK). S touto cenou ale nemůžeme čekat nějaké masivní rozšíření ve školách, jelikož né každá škola si může dovolit koupit několik hraček v této ceně.

Zdroj: Engadget

TIP: Všechny zprávy o veletrhu CES 2016 na ITnetwork.cz můžete sledovat zde

 

Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.1.2016 14:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!