Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Amazon PrimeAir - doručovat bude hybridní dron-letadlo

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Amazon PrimeAir - objednáte si zboží, a pokud bydlíte zhruba v okruhu 25km od skladiště, do půl hodiny vám balíček přiletí až domů. A to doslova. Ačkoliv projekt má stále problémy s pravidly stanovenými FAA (federálním úřadem pro civilní leteckou dopravu v Americe), Amazon kromě vyjednávání povolení pro plný provoz této služby také zároveň vyvíjí vlastní drony pro použití. Pro tuto službu byly původně navrženy klasické drony, nyní ale Amazon přišel s vlastním modelem - jakýsi hybrid dronu a letadla.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jeho hlavní předností je možnost přímého vzletu jako u dronů, ale jakmile se dostane do dostatečné výšky, dokáže letět vpřed jako klasické letadlo. To mu umožňuje vsokou rychlostí letět vpřed k místu doručení, ale zároveň přistát na velmi malé ploše. Tudíž po naložení nákladu dron vzlétne ze skladiště Amazonu, vystoupá do výšky zhruba 100 metrů a poté si to plnou ryhlostí namíří k místo doručení. Když se přiblíží, začne skenovat oblast kolem zadaného místa. Pokud zde najde logo Amazonu na volném prostranství (které jste tam předtím dali), tak na něm přistane, vyloží náklad, vzlítne zpátky do výšky a opět jako letadlo si to namíří zpátky do skladiště pro nový náklad a nabytí baterií.

Amazon v novém videu, ve kterém navíc hraje Jeremy Clarkson, oznámil, že dron nebude jen jeden, ale bude jich celá řada pro různá prostředí.

Zdroj: TheVerge


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 30.11.2015 13:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:1.12.2015 1:17

Minimálně to video je super :D

Odpovědět 1.12.2015 1:17
lmao
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.