Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Apple aktualizoval Mac Pro, velká revoluce to ale není

Kulatý Mac Pro byl představen Applem v roce 2013 a v nezměněné podobě se prodával až doteď. Nyní přišel s drobným upgradem, ani ten však nedohání dobu, například nové porty jako USB-C a Thunderbolt 3 mu stále chybí. Také zatím neexistuje možnost připojení klávesnice s Touch Barem a v nabídce Applu chybí profesionální monitor, který by byl náhradou za zastaralý a již neprodávaný Apple Thunderbolt Display.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

A co se vlastně změnilo? Levnější varianta za 95990 Kč dostala šestijádrový procesor Intel Xeon E5 (dříve čtyřjádrový) s taktem 3.5GHz, obě GPU povýšily z AMD FirePro D300s na AMD FirePro D500. Dražší varianta za 125990 Kč dostala osmijádrový Xeon (dříve šestijádrový) s taktem 3GHz a obě GPU taktéž povýšily z původní AMD FirePro D500 na AMD FirePro D700. Nic to ale nemění na tom, že jde o skoro čtyři roky starý hardware, který je zbytečné kupovat za tuto cenu.

Takhle Apple prezentoval současný Mac Pro při představení

Phil Schiller navíc BuzzFeedu řekl "nový Mac Pro navrhujeme od základu," a později se také vyjádřil, že by měl přijít již brzy. Konkrétní datum sice zatím známé není a údajně nemá jít o rok 2017, v příštím roce bychom se však nového Macu Pro již dočkat mohli. Pravděpodobně tak nemá smysl nakupovat Mac za více než 100 tisíc Kč, když má za relativně krátkou dobu přijít nový.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní Účet 4.4.2017 19:25
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!