September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Apple bude vyrábět elektřinu

Apple získal povolení v Severní Karolíně, aby mohl po dobu následující 16 let vyrábět elektřinu z methanu, který se uvolňuje ze skládky.

Schéma elektrárny na výrobu elektrické a tepelné energie z methanu, Zdroj. obr: 9to5mac.com

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Apple si před pár lety uvědomil, že by měl začít se zelenější energií, a tak si najal Lisu Jackson, ředitelku EPA. Nyní je až 93 % veškeré energie, kterou Apple spotřebuje, vyráběno z obnovitelných zdrojů. V následujících letech se ale má číslo přiblížit ke 100 %, jelikož Apple plánuje(dokonce již má povolení) prodávat elektřinu do sítě společností distribuujících elektrickou energii, tudíž jí bude pravděpodobně vyrábět více, než spotřebuje.

Elektrárna má být umístěna v Catawbě a aktuální smlouva hovoří o 16 letech provozu s možností prodloužení o dalších 5 let, pokud budou všechny strany souhlasit. Způsob výroby energie z methanu, který se uvolňuje na skládce, pomáhá životnímu prostředí hned dvakrát, jelikož methan se skleníkový plyn a látky, které vzniknou při jeho přeměně nezatěžují atmosféru jako čistý methan.

Po tom, co Apple ovládá značnou část trhu s elektronikou a začal se rozšiřovat do zdravotnictví, bankovnictví, hudby a další je možné, že za pár let se plynule rozšíří i do energetického odvětví.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 12.6.2016 20:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!