C# týden November Black Friday
BlackFriday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Apple bude vyrábět elektřinu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple získal povolení v Severní Karolíně, aby mohl po dobu následující 16 let vyrábět elektřinu z methanu, který se uvolňuje ze skládky.

Schéma elektrárny na výrobu elektrické a tepelné energie z methanu, Zdroj. obr: 9to5mac.com

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Apple si před pár lety uvědomil, že by měl začít se zelenější energií, a tak si najal Lisu Jackson, ředitelku EPA. Nyní je až 93 % veškeré energie, kterou Apple spotřebuje, vyráběno z obnovitelných zdrojů. V následujících letech se ale má číslo přiblížit ke 100 %, jelikož Apple plánuje(dokonce již má povolení) prodávat elektřinu do sítě společností distribuujících elektrickou energii, tudíž jí bude pravděpodobně vyrábět více, než spotřebuje.

Elektrárna má být umístěna v Catawbě a aktuální smlouva hovoří o 16 letech provozu s možností prodloužení o dalších 5 let, pokud budou všechny strany souhlasit. Způsob výroby energie z methanu, který se uvolňuje na skládce, pomáhá životnímu prostředí hned dvakrát, jelikož methan se skleníkový plyn a látky, které vzniknou při jeho přeměně nezatěžují atmosféru jako čistý methan.

Po tom, co Apple ovládá značnou část trhu s elektronikou a začal se rozšiřovat do zdravotnictví, bankovnictví, hudby a další je možné, že za pár let se plynule rozšíří i do energetického odvětví.

Zdroj: Engadget


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 12.6.2016 20:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!