Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Apple si patentuje displej zobrazující objekty v prostoru

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Podle nového patentu, který si společnost Apple nechala patentovat se zdá, že příští produkt této značky poskytne kromě běžného 2D zobrazování, také 3D a to bez nutnosti nosit jakékoliv 3D brýle ani žádné takové podobné pomůcky. Tato zobrazovací technologie v zásadě přidává do displeje více zobrazovacích vrstev, přičemž tyto vrstvy poskytují odlišný obraz jak pro levé tak pro pravé oko, což pro náš mozek vytváří dojem 3D prostoru. Pro co největší přesnost a nejlepší efekt budou nové displeje také vybaveny sledováním vašeho pohledu pomocí speciálního senzoru. Podobná technologie už byla představena u poslední verze Nintenda 3DS.

vrstvy mario

Schema patentu popisující vrstvy (1), zobrazovací technika používaná u Nintenda 3DS (2)

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Další ohromnou výhodou, kterou poskytne vícevrstvý displej se snímačem, bude možnost zobrazovat rozdílný obsah více přihlížejícím. O neměnný obraz v jakémkoliv sledovacím úhlu se bude starat detektor pohybu společně se snímačem očí. Tato patentovaná technologie nejspíše bude zatím montována pouze na iPady s plnou podporou 3D efektů jak u her, sledování videí tak také třeba při běžné práci a v případě potřeby bude možno 3D zobrazení vypnout například když si bude chtít uživatel něco přečíst, v tomto okamžiku by to byl spíše rušivý element. Apple tak dává jasně najevo, že si je vědom toho, že vzhledem k nedokonalosti našich očí, technologie v blízké době pokročí do takové kvality, kdy už nebude mít smysl navyšovat rozlišení našich displejů, a proto si chce před konkurencí udržet rozumný náskok těmito novými patenty.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura:apple.com
(1): appleinsider.com
(2): dailymail.co.uk


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Nevo
Člen
Avatar
Nevo:22.5.2015 17:35

Todle bude dost zajímavý +1 důvod proč si chci koupit další verzi iPhonu :)

Odpovědět
22.5.2015 17:35
Všechno jde, pouze musíš být zapálenej pro danou věc, pak jde všechno.
Avatar
alesekmoravec123:23.5.2015 15:21

Asi se snažej srovnat s HoloLens, tohle ovšem vypadá dostupněji. No uvidíme co se z toho vyvrbí.

Odpovědět
23.5.2015 15:21
Udělat něco blbůmvzdorné je nemožné jelikož se vždy objeví nějaký větší blbec.
Naši partneři možná hledají právě tebe!
Avatar
Otmar Nezdařil:3.8.2015 17:47

Celkem se mi líbí to "bez brýlí", protože už brýle mám a udělat si dioptrické brýle kombinované s nějakýmí jinými, jsou celkem peníze...

 
Odpovědět
3.8.2015 17:47
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.