Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Arduino Grande: Dosud největší Arduino

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Máme Arduino Gemo, Lilypad, Nano, Uno, Mega, ale všechny jsou vpodstatě malá, oproti Arduinu Grande. Arduino UNO má rozměry zhruba 5x7cm, Mega je o něco větší. Grande je ale o dost větší, se svými rozměry zhruba 40x30cm.

Ano, Arduino Grande, které je inspirováno Arduinem UNO je téměř šestkrát větší než UNO, ale nabídne stejné množství pinů, stejný čip, všechno. Jaký to má tedy smysl? Arduino Grande není oficiální deska, nýbrž zvětšená kopie Arduina UNO vytvořená Johnem Parkerem pro studijní účely.

Zdroj. obr: Instructables

Máme Arduino rádi. Ale desky jsou tak malé, že je těžké je obejmout. A né zrovna snadné na ně vidět, pokud jste student na druhém konci učebny. Tak proč nevyřešit oba problémy jednou ranou postavením plně funkčního Arduina, které je šestkrát* větší než reálné? *pro upřesnění 5.6krát
-John Park

Jeho výroba není zas až tolik složitá. Potřebujete jen akrylové desky, banánkové konektory, šroubky, dráty, Arduino UNO jako mozek a v neposlední řadě také laserovou řezačku.

Můžete se také podívat na celý návod na výrobu na Instructables.


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 22.5.2016 13:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!