Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Asus: Project Avalon: modulární základová deska

Zpravodajství Hardware Asus: Project Avalon: modulární základová deska

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Není to zas tak dávno, co MSI jako Apríl vypustilo nevysílané záběry z rozhovorů na veletrhu CES, kde se probíral koncept modulární základové desky. Jenže smích jim dlouho nevydržel, nyní se ukázalo, že to, co MSI považovalo za Aprílový vtip je hotový prototyp od Asusu.

Case, Zdroj obr.: News Tom's Hardware

Pod jednoduchým názvem Project Avalon se skrývá něco, co jentak někdo nečekal. Na první pohled zaujme case, která je prostě jiná. Ovšem to pravé čeká uvnitř.

Základová deska, Zdroj obr.: News Tom's Hardware

Nejzajímavějším kouskem je základová deska. Ta se skládá ze 4 modulů. Těmi je modul s CPU socketem, modul s RAM sockety, modul pro řízení napájení a modul s IO porty.

IO moduly, Zdroj obr.: News Tom's Hardware

Zajímavý je způsob, jakým je v sestavě veden proud. Místo klasického zdroje, od kterého vedou všude kabely, se použije zdroj, který se zasune do case a zapadne do speciálního konektoru na motherboard, skrz kterou je vedena většina elektrické energie. Totiž disky se také zapojují přímo do základové desky (a case je navržena tak, že podporují hot swap), a tak mohou být napájeny přímo z ní, tudíž potřeba dalších kabelů od zdroje je minimální, u klasické soustavy dokonce nulová.

Zatím se jedná pouze o prototyp, tudíž můžeme jen hádat, kdy se dostane do prodeje a jakou bude mít cenu.

Zdroj: News Tom's Hardware


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 31.5.2016 23:12
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:1.6.2016 19:24

Tenhle nápad se mi líbí, když chci novej procesor, koupím si prostě jen novej modul místo celé desky :D Snad to nedopadne stejně jako PhoneBlocks :D :D

Odpovědět 1.6.2016 19:24
lmao
Avatar
nicx xcin
Člen
Avatar
Odpovídá na alfonz
nicx xcin:13.6.2016 19:35

Osobně si myslím, že to tak lehké nebude, modulace bude spíš pro výrobce, že si budeš moct koupit tuto desku v již přednastaveném rozpoložení a další úprava modulů již možná nebude. :(

 
Odpovědět 13.6.2016 19:35
Avatar
Odpovídá na alfonz
Ondřej Langr (andysekcze):14.6.2016 9:11

PhoneBlocks dopadly jak? :D

Odpovědět 14.6.2016 9:11
I have a charger. I have Note 7. Umh I haven't Note7.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.