September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

ATIV Book 9 Pro - První notebook s 4K displayem od Samsungu

4K obrazovky se používají i v noteboocích již delší dobu, ale Samsung s nimi začal až nyní. Aby nezaspal dobu, představuje svůj první notebook s 4K obrazovkou. Jedná se o ATIV Book 9 Pro, a na cenu 1 599 USD (asi 39 500 CZK) se jedná o poměrně vydařený kousek. Disponuje 15,6-ti palcovým dotykovým displejem s rozlišením 3840x2160 pixelů a něčím, co Samsung nazývá jako real time HDR enhancements (v překladu "HDR vylepšení v reálném čase"). O této technologii toho zatím moc nevíme, ale The Verge o ní říká, že by se dala očekávat optimalizace jasu a kontrastu pro ideální zážitek.

Dále je vybaven procesorem Intel Core i7 šesté generace s taktem 2.6 GHz, 8 GB RAM, 256 GB SSD a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 950M. Notebook váží 2 kg a na baterii vydrží běžet až 6.5 hodiny. Samozřejmostí je také 4K HDMI výstup.

Druhým notebookem na scéně je jeho menší bráška, ATIV Book 9 Spin. Jak už název napovídá, jedná se o notebook s displayem otočným o 360 stupňů. S cenou "pouhých" 1 399 USD (asi 34 000 CZK) je na tom s výbavou logicky hůř. Display má úhlopříčku pouze 13,3 palců a rozlišení 3200x1800 QHD, opět dotykový, také disponuje funkcí real time HDR enhancements, nejedná se ale již o 4K.

Na procesoru se šetřilo také, zde má pouze 2.5 GHz. 8 GB RAM a 256 GB SSD zůstává, ovšem výdrž baterie přesahuje 7 hodin. Také váží pouhých 1,2 kg a bude použitelný tak, jak jsme u překlápěcích strojů zvyklí, tedy v režimu notebook, stan, stojan a tablet.

Oba stroje by měly být k prodeji do konce měsíce. Česká republika si ale pravděpodobně bude muset počkat.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.11.2015 17:20
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!